Magdalena Piskorczyk: Czarna muzyka była ze mną od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 08:00
O swoim wielkim talencie i niezwykłym głosie mówi skromnie: "To bierze się z takiej, a nie innej budowy krtani". Ale prawda jest taka, że jazzmanka i laureatka wielu prestiżowych konkursów nad swoim głosem pracowała… sama.
Audio

– Nie uczyłam się śpiewu, nigdy nie brałam udziału w żadnych warsztatach – podkreśla gość Czwórki. – Uczę się jednak każdego dnia poprzez słuchanie i poprzez zabawę swoim głosem. Tak, jak gitarzyści grają wprawki tak ja ćwiczę głos.

Jak sama przyznaje jednak – ta metoda działa, bo głos jej się z każdym rokiem rozwija. – Ostatnio odtworzyłam moje stare nagrania, które moja gitarzystka znalazła w internecie, nie mogłam przestać się śmiać. Mój głos brzmiał zupełnie inaczej niż teraz, jakieś takie to było charczenie, bez sensu zupełnie… - opowiada artystka. – To dowód na to, że można rozwinąć głos.

Magdalena Piskorczyk była otoczona muzyką właściwie od najmłodszych lat. – W moim domu rodzinnym muzyka funkcjonowała na co dzień – opowiada jazzmanka w czwórkowej "Kontrkulturze". – Gospel, soul, bluess… Dobrze, że to była tego rodzaju muzyka. Słuchałam takich rzeczy już jako mała dziewczynka. Były oczywiście także piosenki przeznaczone dla dzieci, ale zawsze lepiej się bawiłam przy "czarnych dźwiękach".

 Więcej o historii życia wokalistki, pasji śpiewania dowiesz sie, słuchając albo oglądając całą rozmowę z Magdaleną Piskorczyk w "Kontrkulturze".

(kd)

Czytaj także

Krzysztof Stelmaszyk: Nie chcę oszukiwać widza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:50
Popularny aktor opowiadał w Czwórce m.in., dlaczego nie lubi samouwielbienia u reżyserów oraz jaką misję stara się swoją różnorodną grą aktorską spełnić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kowalewski: Nie wyobrażam sobie życia bez teatru

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 13:30
Znanego i lubianego aktora zobaczyć możemy w filmach, serialach i… reklamach. Do tych ostatnich ma stosunek czysto użytkowy. Ale to teatr jest jego pierwszą i największą miłością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mitos" czyli teatralna nić...

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2012 13:00
Nić odnosi się oczywiście do mitu o nici Ariadny, która pomogła Tezeuszowi wyjść z labiryntu. Grecką nazwę wykorzystało europejskie zrzeszenie teatrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trująca relacja matki i syna w sztuce "Matka i dziecko/Letni Dzień"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 11:30
- Ten dramat opowiada o tym, że jeżeli czyjeś uczucia zostały zamrożone w dzieciństwie, to te zamrożenie idzie z tym kimś przez całe życie - mówiła w Czwórce Monika Kwiatkowska, jedna z bohaterek nowego spektaklu Teatru na Woli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diana Levi gościem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 14:51
W niedzielnej "Kontrkulturze” Diana Levi, czyli Diana Giurov i całe hektolitry dźwięków dub'owych. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z artystką i jej minikoncertu na żywo w Czwórce.
rozwiń zwiń