Sławomir Pacek: aktor w akcji traci tyle energii, co górnik na przodku

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 21:30
W filmach obsadzany jest w rolach bohaterów, nieco niezdarnych. Równie zwariowanym postaciom udziela głosu w grach ("Diablo III") jaki i wielu hitowych kreskówkach. O swoim podejściu do zawodu Sławomir Pacek opowiedział Magdalenie Kasperowicz.
Audio

Sławomir Pacek to przede wszystkim aktor od roku 1997 związany z Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Ale... Lista filmów, w których użyczał głosu różnym postaciom liczy dużo ponad 50 pozycji. Niewiele krótszy byłby spis filmów i spektakli, w których występował. Nie ominęła też go przygoda z serialami. Swoją pracowitość Pacek tłumaczy swym rzemieślniczym podejściem do zawodu.

- Traktuje ten zawód tak że, mam zadanie i je wykonuje. Nam w szkole powtarzano, że artystą się bywa, to są chwile, tak poza tym, to jest po prostu ciężka praca: Trzeba się nauczyć na pamięć, opracować rolę i zagrać - opowiadał.

Aby dowiedzieć się o aktorskich sukcesach Sławomira Packa posłuchaj nagrania audycji "Kontrkultura".

Czytaj także

Heniek może być Twoim sąsiadem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 13:00
Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej, młodzi reżyserzy bez pieniędzy, zwrócili się do swych przyjaciół o pomoc w nakręceniu filmu "Heniek" i udało się, film już ma na swoim koncie wiele nagród.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matylda Damięcka bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 10:10
Aktorsko udziela się od ósmego roku życia i uwielbia piłkę nożną. - Już jako dziecko byłam straszną chłopczycą - zwierza się Matylda Damięcka. - Do dziś mam blizny na całym ciele. Uwielbiam je liczyć i opowiadać ich historie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Tyniec: nie traktuję teatru jak świętość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 19:00
Sprzeciwia się bylejakości i tandecie. Twierdzi, że dzisiaj "jakość" gubi gdzieś po drodze literę "ć" - i dlatego w życiu szuka pełnej jakości.
rozwiń zwiń