Heniek może być Twoim sąsiadem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 13:00
Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej, młodzi reżyserzy bez pieniędzy, zwrócili się do swych przyjaciół o pomoc w nakręceniu filmu "Heniek" i udało się, film już ma na swoim koncie wiele nagród.
Audio

"Heniek" otrzymał m.in. Nagrodę Publiczności na Off Plus Camera Festiwalu Kina Niezależnego w Krakowie. Ten film został zrealizowany zupełnie niezależnie, z pomocą przyjaciół. 

- Poprosiliśmy przyjaciół o współtworzenie z nami tego filmu. Zaproponowaliśmy to ekipie i aktorom. Daliśmy im do przeczytania scenariusz, powiedzieliśmy na jakiej zasadzie będziemy robić ten film - wyjaśnia Eliza Kowalewska współreżyserka "Heńka". - Powiedzieliśmy, że jest to film niezależny, bez pieniędzy, a potem będziemy się dzielić udziałami, jeśli coś zarobimy. Wszyscy się zgodzili wziąć w tym udział - dodaje.

Duet EarlGrey, czyli Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej to dwoje młodych zapaleńców, przyznają, że przy realizacji nie było łatwo.

- Brak pieniędzy to motor i ograniczenie. To motywacja do totalnej dyscypliny. Wszystko musiało iść zgodnie z harmonogramem. Musieliśmy kombinować natychmiast, tu i teraz - wyjaśnia Grzegorz Madej. - Już przy pisaniu scenariusza np. musieliśmy zrezygnować z drugiego planu. Na planie już tylko kręciliśmy, wcześniej mieliśmy próby z aktorami, wcześniej z nimi rozmawialiśmy, by mieli pełne postaci. Dwa dni przed zdjęciami właściciel jednego z miejsc rozmyślił się i powiedział "jednak nie będziecie mnie kręcić" - opowiadają goście Magdaleny Kasperowicz w "Kontrkulturze".

Po trudach i świetnej zabawie powstał czarno-biały film oparty na faktach. Gdzie mieszka pierwowzór postaci głównego bohatera, dlaczego "Heniek" to obraz czarno-biały i czy gdyby nie brak pieniędzy to film wyglądałby inaczej dowiesz się słuchając audycji "Kontrkultura"

 

Więcej o filmie możesz też przeczytać tutaj.  

(pj)

Czytaj także

"Gruby Brzuch" GrubSona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 05:00
Informujemy zniecierpliwionych fanów GrubSona, którzy czekają na jego kolejne wydawnictwo. Jego nowy album, "Gruby Brzuch" jest już dostępny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Teatr mój słyszę ogromny…"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 15:00
Tak by można sparafrazować słowa Stanisława Wyspiańskiego w odniesieniu do sztuki, jaką jest słuchowisko radiowe. Magdalena Kasperowicz w Teatrze Polskiego Radia spotkała pisarzy, aktorów i reżyserów teatru wyobraźni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka zaprasza na kolejną odsłonę PRZEprojektu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 11:20
W trzeciej odsłonie PRZEprojektu w toruńskim CSW poszukując nowej przestrzeni, nowych doznań, nowych wyzwań, wspólnie z organizatorami chcemy wniknąć w tkankę miejską Torunia. Wychodząc poza przestrzeń galeryjną sferą inspiracji i polem naszej gry staje się miasto. Patronem PRZEprojektu jest Czwórka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pan Lodowego Ogrodu" autorstwa Jarosława Grzędowicza

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 13:20
W sklepach jest już dostępne wydanie kolekcjonerskie sagi. Czwórka objęła patronatem wszystkie 3 tomy. Polecamy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sona Hay - malarka, która niesie nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 07:00
Dla Niej to kolor buduje formę, przestrzeń i linię. Tematem jej obrazów są uczucia, emocje, opowieść wyrażona statycznym gestem… O malarstwie, pasji, kulturze ormiańskiej i życiu w Polsce artystka opowiadała w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odwołanie końca świata"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 12:45
Spektakularne widowisko edukacyjno artystyczne w Toruniu
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płyta tygodnia: "Ludzie i miejsca" zespołu Instytut

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 08:00
Na antenie i stronie internetowej możecie zdobyć płytę zespołu Instytut, która ukazała się pod patronatem Czwórki!
rozwiń zwiń
Czytaj także

8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 07:56
Inicjatywa odbywa się w dniach 1 - 3 czerwca w Szczecinie.
rozwiń zwiń