Wojciech Kuczok marzy o dziewiczych grotach

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 16:58
- Nieodkryta przez nikogo jaskinia, to dla mnie idealne turystycznie miejsce – mówił laureat nagrody Nike, który w Czwórce opowiedział o swojej nowej książce, poświęconej niecodziennym wyprawom.
Audio

- Jestem typem kontemplującego włóczęgi. Uwielbiam wałęsać się po miastach bez mapy i przewodników i wyciągać z tego użyteczne literacko wnioski – mówił gość audycji "Kontrkultura". Swoje przemyślenia wywołane spacerami po ulicach takich metropolii jak Rzym, czy Berlin, ale też wyprawami w rejony odległe od cywilizacji Wojciech Kuczok zebrał w książce "Poza światłem".

Jak opowiadał gość Bogusi Marszalik, teksty w tym zbiorze zostały ułożone w taki sposób, by zabierać czytelnika coraz dalej od dużych skupisk ludzkich w rejony dziewicze, by w końcu dotrzeć do najmilszych pisarzowi jaskiń.

- To nie jest tak, że eksploruje je bez lęku, gdyż cena jaką płacę za rozkosz bycia w dużych systemach podziemnych jest bardzo wysoka – mówił. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znany pisarz znów krytykuje: grupa idiotów

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 23:47
- To próba potępienia bandytów stadionowych i próba wypowiedzenia się w taki sposób, żeby poczuli się dotknięci - mówił w radiowej Jedynce Wojciech Kuczok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mann o "Kronikach wariata": wyciskano je ze mnie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 10:20
Część tekstów ocalała tylko dzięki Grzegorzowi Wasowskiemu, który trzyma w teczkach pożółkłe teksty wykorzystywane m.in. w "Tylko dla orłów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakosińska: moja książka powstała z miłości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 14:10
- "Georgialiki" to najlepszy drogowskaz dla osób, które niewiele albo nic nie wiedzą o Gruzji - oceniała radiowej Czwórce jej autorka Katarzyna Pakosińska.
rozwiń zwiń