Nie klep pacierza. Znajdź czas na spotkanie z Bogiem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 10:01
Kiedyś najlepszym miejscem do modlitwy były kaplice i kościoły. Dziś tempo życia się zmieniło. Nie zawsze mamy czas by wejść do świątyni. Czy modlitwa "w biegu" jest skuteczna?
Audio
  • Weronika ze wspólnoty Chemin Neuf i ks. Jacek Dunin-Borkowski opowiadają o znaczeniu codziennej modlitwy (Nocne cz@ty/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Dziś kościół tylko mijamy w drodze. Nie mamy czasu na wyciszenie, uspokojenie i modlitwę - mówi ks. Mirosław Korsak opiekun ruchu Matki w Modlitwie. - Mimo to Bóg nie zostawia nikogo bez opieki.

Weronika ze wspólnoty Chemin Neuf i ks. Jacek Dunin-Borkowski podkreślają, że bardzo ważny jest czas spędzany z kochaną osobą, a taką dla wierzących jest Bóg i Jezus. - Modlitwa jest spotkaniem z Chrystusem, warto uchylić serca i zaprosić tam Jezusa - podkreśla Weronika.

Ks. Jacek Dunin-Borkowski zwraca uwagę na różne formy modlitwy. Czwórkowi goście doceniają znaczenie specjalnego czasu na codzienne spotkanie z Bogiem. Zapraszają również na wyjątkowy Festiwal Paradise in the City w Łodzi.

***

Tytuł audycji: Nocne Cz@ty

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: ks. Mirosław Korsak (opiekun ruchu Matki w Modlitwie) Weronika (Wspólnota Chemin Neuf), ks. Jacek Dunin-Borkowski

Data emisji: 16.05.2016

Godz. emisji: 00.00

pj/kul

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Co czeka wolontariuszy?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 18:40
Nieodpłatne pomaganie innym to bardzo często ważny punkt w CV. A jakie cele przyświecają wolontariuszom, pracującym przy ŚDM?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrześcijanin randkuje. Także na "speed dating"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 17:20
- Za nami czterdzieści edycji spotkań w formule "speed dating", podczas których drugą połówkę mogą znaleźć osoby wyznające te same wartości - tłumaczą organizatorzy chrześcijańskich randek.
rozwiń zwiń