"1920 Bitwa Warszawska 3D" w kinach

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 15:09
- Jerzy Hoffman biegał w swoich okularach, na to zakładał okulary 3D. Podobnie kilku innych panów – twórcy są w słusznym wieku – mówi z uśmiechem Borys Szyc.
Audio

Główne role w filmie zagrali Natasza Urbańska i Borys Szyc. To pierwsza polska produkcja w trójwymiarze. Film w reżyserii Jerzego Hoffmana z wyjątkowymi efektami specjalnymi powstawał ostatnie dwa lata. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Sławomir Idziak.

– Jakość filmu zdobyła uznanie za granicą – mówi reporterka Czwórki, Olga Mickiewicz. – Cała ekipa realizatorów została zaproszona do Niemiec, by tam również realizować pierwszy w kraju film 3D.

- Efekt 3D widzieliśmy już na ekranach podglądowych. Jerzy Hoffman biegał w swoich okularach, na to zakładał okulary 3D. Podobnie kilku innych panów – twórcy są w słusznym wieku  – mówi z uśmiechem Borys Szyc, filmowy poeta i kawalerzysta Jan Krynicki. Dodaje, że nie obyło się bez problemów technicznych – sprzęt wymagał skomplikowanego kalibrowania.

Na pierwszym planie rozgrywa się nie sama bitwa, a wielka historia miłosna. Uczucie łączy Krynickiego i Olę Raniewską, artystkę kabaretową, którą gra Natasza Urbańska. Jak mówi reżyser, historia bitwy jest tłem do opowieści o ludzkich losach. – Historie ludzi są zawsze bardziej dramatyczne w czasach wojny i gwałtownych wydarzeń, niż w czasach pokoju – podkreśla Hoffman.

Więcej o filmie i jego scenariuszu w dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Polacy jako pierwsi w Europie pokażą historię w 3D!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 08:58
"Bitwa Warszawska 1920 roku" to pierwszy na Starym Kontynencie film pełnometrażowy, zrealizowany w technice 3D. Pomysłodawcą projektu jest wybitny operator Sławomir Idziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Idziak o filmowaniu w 3D

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2010 15:00
- "Bitwa Warszawska 1920" w 3D jest bardzo ważnym wydarzeniem w moim życiu zawodowym. To jest powrót po 18 latach niepracowania w Polsce - mówi operator Sławomir Idziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepokorny dżentelmen Jerzy Hoffman

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 10:00
Pisarka Marta Sztokfisz przepytała blisko pięćdziesiąt osób zawodowo lub prywatnie związanych z Jerzym Hoffmanem. Z opowieści wyłania się obraz człowieka doświadczonego przez los, ale też miłośnika kina, kobiet, historii i biesiady.
rozwiń zwiń