Wietrzymy szafy i wymieniamy łachy, czyli kobiety na polowaniu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 17:34
"Uwolnij Łacha" to wyjątkowa impreza. Mimo że za nami już 12 edycji wydarzenia, warszawianki zawsze przybywają tłumnie.
Audio

W prawie każdej damskiej szafie znajdą się ubrania, których się nie używa, bo się znudziły, opatrzyły, są za małe, za duże lub po prostu nielubiane. Te ciuchy zajmują miejsce, które mogłyby zająć nowe, ciekawe fatałaszki. Dlatego warto zrobić majowe porządki i niepotrzebne łachy uwolnić na 12. edycji "Uwolnij łacha".

To bardzo mało sformalizowana akcja. O jej zasadach, a raczej ich braku opowiadała w Czwórce Ola Monola, organizatorka.

- U nas ciuchy dostają nowe życie. Nie ma zasad, bo bardzo trudno byłoby utrzymać w ryzach ogromne ilości uczestników, które do nas przychodzą. Jest ich nawet 800 - wyjaśniła w rozmowie z Kasią Dydo. - Założenia są proste: przynosi się swoje ubrania oraz inne niepotrzebne rzeczy. Wszystko, co w domu zawadza. Wystawia się to wszystko na wspólną płachtę, a zabiera się z niej to, co się chce - dodaje.

Ola Monola przyznaje, że czasem wśród góry ciuchów zdarzają się perełki, np. bluzka od Prady.

- Mamy stałe fanki, które pamiętają każdą edycję. Widać, że ta impreza służy nie tylko odświeżeniu szafy, lecz także zdobyciu nowych ciuchów,w czasach kryzysu - wyjaśnia Czwórkowy gość. - Dużo rzeczy zostaje po imprezie; oddajemy je do PCK.

Każdej z edycji "Łacha" towarzyszą duże emocje. Już na kilka tygodni przed wyznaczeniem nowej daty "uwalniania" profil imprezy na Facebooku tętni życiem; wszyscy pytają: kiedy kolejna edycja.

- Są duże emocje; kobiety zachowują się jak łowczynie, ale do rękoczynów nie dochodzi - opowiada Ola Monola.

"Uwolnij Łacha!" to nie jedyna impreza, w której organizację zamieszana jest Ola Monola. W niedzielę rozpoczął się cykliczny Flea Market w Mieście Cypel nad Wisłą - posłuchaj materiału Martyny Ogonek.

(pj)

Czytaj także

"Uwolnij Łacha", czyli "nowy" ciuch za free

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 15:20
Szósta odsłona akcji 4 września w Saturatorze i Hydrozagadce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciuchy są tańsze, to efekt kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2011 08:31
Sprzedaż ubrań spadła w tym roku o ponad 9 procent. Sklepy bankrutują, a pozostałe przeceniają produkty nawet o 50 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rap rządzi w modzie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 07:00
Słynny amerykański magazyn „GQ” wybrał najlepiej ubranego mężczyznę 2012 roku. Numerem jeden został brytyjski raper Tinie Tempah, który w tyle zostawił m.in. piłkarza Davida Beckhama i aktora Christiana Bale’a.
rozwiń zwiń