"Uwolnij Łacha", czyli "nowy" ciuch za free

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 15:20
Szósta odsłona akcji 4 września w Saturatorze i Hydrozagadce.
Audio

Już 4 września na podwórku Saturatora i Hydrozagadki przy ulicy 11 listopada w Warszawie odbędzie się nietypowa akcja ratunkowa. O ratowaniu łachów w ramach imprezy "Uwolnij Łacha" opowiadała w "Magazynie" jej pomysłodawczyni Ola Monola.

Wszystko zaczęło się od spotkania na strychu w mieszkaniu Oli Monoli, która postanowiła powymieniać się odzieżą z przyjaciółkami.

Na kolejnej "wymiance domowej" ciuchów, zorganizowanej tym razem w klubie Winowajka przy Inżynierskiej, zjawiło się aż 250 osób. – Idea wyniknęła z potrzeby rynku – zapewnia Ola Monola. – Uzyskała pozytywny oddźwięk i medialne zainteresowanie. Tak zrodziła się inicjatywa "Uwolnij Łacha".

Na czym polega "łachowanie"? To proste. Ze wspólnej "kupy łachowej" pozornie bezużytecznych i bezwartościowych rzeczy, można wyłowić coś, co nam się spodoba. Nie ma takiej rzeczy, której nie uniosłaby "kupa łachowa”. Książki, kasety, a nawet ubrania po byłych chłopakach są tu mile widziane.

"Uwolnij Łacha" jest inicjatywą non-profit. "Łachowiczkom" przyświeca ideologia ekologiczno-recyklingowa. – Ciuchom można w ten sposób dać nowe życie i puścić je we wspaniały ekologiczny nowy obieg – przekonuje pomysłodawczyni akcji. "Uwolnij Łacha" jest również błogosławieństwem dla dziewczyn uzależnionych od second handów.

Wbrew pozorom, "Uwolnij łacha" jest imprezą rodzinną. Przekrój wiekowy i społeczny wśród uczestników jest ogromny. Podczas gdy dorośli swobodnie "łachują", dziećmi zajmują się animatorzy z Centrum Dziecięcej Aktywności "Skakanka".

Am

Czytaj także

Jaka przyszłość czeka warszawskie CSW?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2010 10:00
Zapraszamy na wysłuchanie rozmowy o warszawskim CSW – zmianach, jakie w nim zachodzą, i o jego przyszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź lubi graffiti

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2010 09:04
Trwa Outline Colour Festival. Sprayami (zupełnie legalnie) malowane są bloki, mury i kolejki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prosta, filmowa historia o miłości

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2010 14:03
Nowa, polska produkcja "Prosta historia o miłości" szturmem zdobywa serca widzów wakacyjnych festiwali filmowych.
rozwiń zwiń