X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie mają prawa jazdy i nie mogą się uczyć, ale dostaną "miasto kobiet"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 12:01
Czy "miasto tylko dla kobiet" w Arabii Saudyjskiej rozwiąże problem dyskryminacji płciowej? I czy łamanie praw kobiet to tylko kwestia religii?
Audio
  • Posłuchaj materiału Eweliny Grygiel o dyskryminacji kobiet w krajach islamskich i nie tylko

W Arabii Saudyjskiej powstaną przeznaczone dla kobiet miasta, dzięki czemu Saudyjki będą mogły podejmować pracę bez konieczności radzenia sobie z surowymi zasadami segregacji płciowej.Pierwsze takie miasto powstanie pod istniejącym już miastem Hufuf. Cztery kolejne -  w stolicy kraju, Rijadzie. W miastach będą zlokalizowane firmy, zakłady odzieżowe i farmaceutyczne. Razem ma powstać 5 tys. miejsc pracy. W przypadku Arabii Saudyjskiej może to rozwiązać problem bezrobocia, bo z badań wynika, że pracuje tam tylko 15 % dorosłych kobiet. Ale dyskryminacja płciowa nie dotyczy tylko krajów islamskich.

 - Myślę, że żaden kraj tak naprawdę nie jest wolny od naruszeń praw kobiet - mówi Urszula Nowakowska z Centrum Praw Kobiet. - Oczywiście skala i formy bywają różne. W islamie faktycznie jest na to większe przyzwolenie, ale musimy pamietać, że łamanie praw człowieka nie jest kwestią wyznania. 

O prawach, możliwościach zarudnienia i warunkach życia kobiet dowiesz się więcej słuchając nagrania z audycji "Poranek OnLine".

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wypoczywają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 17:00
Jesteśmy narodem, który nie ma zbyt wiele wolnego czasu, dlatego kiedy już mamy wolne to bardzo celebrujemy te chwile. Niestety najczęściej wypoczywamy biernie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papierosy oznaką gorszego wykształcenia?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 11:10
- Typowy palacz ma żółte paznokcie i śmierdzi, ma chropowatą cerę i obgryza paznokcie - tak uważają uczestnicy sondy Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teraz łatwiej zostać Polakiem

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 09:00
Żeby zdobyć nasze obywatelstwo nie trzeba znać historii. Przyda się natomiast dobra znajomość języka.
rozwiń zwiń