X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska animacja na tegorocznym Festiwalu „Przemiany”

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 16:00
Po raz pierwszy festiwal ”Przemiany’’ odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik. W tym roku w programie zagości polska animacja, wszystko do sprawdzenia w dniach 1-9 września.
Audio

W tym roku głównymi hasłami  Przemian będą: miasto, lokalność, sąsiedztwo, komunikacja między ludźmi i ich wzajemne, zmieniające się relacje. Organizatorzy chcą się podzielić festiwalem z otoczeniem, z którego Przemiany wyrosły: z Powiślem i jego mieszkańcami, z lokalnymi organizacjami i społecznymi inicjatywami.

Jednym z projektów, które odbędą się w ramach Przemian jest ”Identi TY’’.
- Po pierwsze jest to projekt pokazujący polską animację, krótkometrażową. Na festiwalu pokażemy ponad sto animacji, które zostały wykonane na przełomie kilkudziesięciu lat. Po drugie jest to temat tożsamości przestrzeni oraz temat tożsamości miasta – powiedziała Iwona Kaminska-Gosk, koordynatorka projektu.
Pokaz animacji został podzielony na bloki tematyczne m.in. Tuż za rogiem, Bezimienna kawiarnia, Szara ulica miasta, Muzeum małej kukiełki czy Warsztat osowiałego mechanika.
- Z bloku tematycznego ”Muzeum małej kukiełki” dowiemy się o przemijaniu i starości. Przekorna nazwa ma uświadomić ludziom, że starość wcale nie musi być nudna – dodała koordynatorka projektu Iwona Kaminska-Gosk.
Jedną za animacji wyświetlanych w ramach programu ”Identi TY’’ będzie produkcja pt. ”Wszystko płynie” w reżyserii Edyty Turczanik, która uważa, że animacja jest doskonałą formą wyrazu.
- Animacja jest doskonałą formą. Twórcy animacji są szczególnie uprzywilejowani. Przez to co mogą pokazać, przez to jakimi narzędziami dysponują. Jest ruch, dźwięk, cisza, więc wachlarz możliwości jest bardzo bogaty – powiedziała reżyser  filmu Edyta Turczanik.
Najbliższa okazja do obejrzenia kilkudziesięciu animacji już we wrześniu podczas Festiwalu Przemiany.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

On jest jak greccy bogowie - wiecznie młody

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 10:30
Po premierze Gapiszona w 1964 w "Ekspresie Wieczornym" na głównej stronie ukazał się artykuł zatytułowany "W Warszawie urodził się Gapiszon”. – Przechowuję ten wycinek i nazywam go metryką Gapiszona – zdradza Bohdan Butenko, znakomity polski grafik i ilustrator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Giersz: Animator największy z wielkich

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 14:21
- To człowiek, który jest nie tylko klasykiem polskiej, ale i światowej animacji - mówi Jerzy Armata o tegorocznej retrospektywie na Nowych Horyzontach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabij to...

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 08:18
...i wyjedź z tego miasta - to tytuł najnowszego projektu Mariusza Wilczyńskiego. O swojej codziennej pracy nad filmową materią opowiadał w Dwójce najważniejszy polski animator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie animacje podbiją Hiroszimę?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 08:34
Obrazy znad Wisły zostaną pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Japonii.
rozwiń zwiń