Mieszkanie Białoszewskiego na środku Wisły!

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 12:00
W sobotę 1 września rusza warszawski festiwal "Przemiany", który tym razem odbędzie się nad Wisłą, na terenie Centrum Nauki Kopernik.
Audio

Impreza rozpocznie się wspaniałym przedstawieniem granym na wodzie oraz w podziemiach Centrum Nauki Kopernik. Spektakl ”Port Miron” jest opowieścią o Białoszewskim i jego Warszawie, która składa się z dwóch części. Pierwsza to klasyczny spektakl, w którym widzimy warszawskie mieszkanie poety, druga zaś to instalacja dźwiękowa w podziemiach.

- Chcieliśmy spełnić marzenie Białoszewskiego. Autor bardzo często pisał o nabrzeżu Wisły. Wyjęliśmy więc segment mieszkania Mirona Białoszewskiego i postawiliśmy na Wiśle. Czterech aktorów wciela się w postać poety - powiedziała w ”Poranku OnLine” Hania Nowak-Radziejowska, współreżyser przedstawienia ”Port Miron”.

W drugiej części projektu ”Port Miron” będziemy mogli zobaczyć instalację, dotknąć dźwięku oraz posłuchać archiwalnych nagrań Białoszewskiego, które przygotował on dla swojej głuchoniemej przyjaciółki. - Główną osią jest trójwymiarowa przestrzeń. Będziemy przedzierać się przez żywe krzewy, które rosną nad Wisłą. Zaraz za nimi ukaże nam się trójwymiarowa przestrzeń z nagraniami 3D z miejsc, o których pisał Białoszewski - dodała Karolina Szymańska-Migut z CN Kopernik.

Poza projektem ”Port Miron” na festiwalu będzie można również zobaczyć m.in. projekt "Indenti TY", fotografie z akcji artystycznej "6x6", czy wziąć udział w tworzeniu mebli. Wszystko w dniach 1-9 września. Cały festiwal zakończy się na Scenie Letniej wielkim koncertem z udziałem Manuela Göttschinga, klasyka niemieckiej muzyki elektronicznej, który wystąpi w dzień swoich urodzin. Polskę będę reprezentować Jacek Sienkiewicz oraz Maximilian Skiba.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa ma nowy most. Znikną korki?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 10:38
Stołeczny ratusz podzielił uroczystości związane z otwarciem mostu Marii Skłodowskiej - Curie na dwa etapy. W sobotę można podziwiać przeprawę pieszo, w niedzielę na most i trasę wjadą samochody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przypłyń kajakiem do Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 16:30
Od czerwca przy położonym nad Wisłą Centrum zostanie udostępniona przystań dostępna dla wszystkich chętnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa będzie mówić, pisać i śpiewać w jidysz

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 16:33
Prawie 200 imprez kulturalnych, m.in. koncertów, spektakli, spotkań, warsztatów, wystaw i pokazów filmowych, zaplanowano w ramach IX Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska animacja na tegorocznym Festiwalu „Przemiany”

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 16:00
Po raz pierwszy festiwal ”Przemiany’’ odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik. W tym roku w programie zagości polska animacja, wszystko do sprawdzenia w dniach 1-9 września.
rozwiń zwiń