Chwytaj "Nieulotne". Nowy film Borcucha już od piątku w kinach

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 15:10
Specjalista od prawdziwych emocji i głębokiej melancholii powraca. Na ekrany naszych kin trafi "Nieulotne" Jacka Borcucha, twórcy "Wszystko, co kocham".
Audio
  • Relacja Olgi Mickiewicz z premiery "Nieulotnych" Jacka Borcucha. Posłuchaj, co działo się w Kinotece

Oto nasza relacja z uroczystej premiery.

"Michał i Karina poznają się na wakacjach w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu". Dystrybutor "Nieulotnych"  nie dawał widzom zbyt wielu wskazówek dotyczących najnowszego obrazu twórcy "Wszystko, co kocham". Wiadomo było, że zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w Walencji oraz w Krakowie i Kwidzynie. A także to, że w rolach głównych wystąpią Magda Berus i Jakub Gierszał, który na potrzeby tej produkcji musiał zdobyć kilka nowych umiejętności. - Nauczyłem się jeździć na motocyklu i traktorze, opanowałem kilka hiszpańskich zwrotów i spróbowałem nurkowania - wylicza aktor. - Te wyzwania sprawiły, że lepiej mogłem zrozumieć mojego bohatera. Poza tym sprawiło mi to dużo przyjemności.

Muzykę do filmu skomponował Daniel Bloom, autorem zdjęć jest Michał Englert. Światowa premiera "Nieulotnych" odbyła się na festiwalu w Sundance, gdzie obraz został wyróżniony za najlepsze zdjęcia w dramacie zagranicznym. 8 lutego film trafi na ekrany polskich kin.

Magdalena Berus w "Ex Magazine": chyba każda nastolatka marzy o wielkim świecie

- Najwięcej problemów miałam z odnalezieniem się wśród ekipy, bo dołączyłam do niej jako ostatnia - zwierza się Magda Berus. - Natomiast warsztatowo pierwszą rzeczą, z jaką musiałam sobie poradzić było zwolnienie tempa mówienia. Po "Bejbi Blues" zaczęłam wyrzucać z siebie słowa jak karabin maszynowy. Na planie "Nieulotnych" musiałam znacznie wyhamować.

Na uroczystej premierze w warszawskiej Kinotece była Olga Mickiewicz. Jej relację z tego wydarzenia znajdziesz w materiale ze "Stacji Kultura" dołączonym do artykułu .
kul
   

Czytaj także

Hiszpańskie chwile Borcucha

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 08:50
Twórca "Wszystkiego, co kocham" Jacek Borcuch rozpocznie 8 września zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Chwile nieulotne".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biec w stronę słońca

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 14:51
Aktorka Hanka Brulińska debiutuje w roli reżysera i scenarzysty. 7 grudnia odbędzie się premiera "Biec w stronę Ty". - krótkiego metrażu nawiązującego do dokonań Krzysztofa Kieślowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Berus: chyba każda nastolatka marzy o wielkiej karierze

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 18:03
Już jako nastolatka poznała świat showbiznesu. Zanim zagrała w "Bejbi blues", podróżowała po świecie jako modelka. – Nie bałam się tych wojaży, kierowała mną raczej ekscytacja i ciekawość – wspomina Magdalena Berus w Czwórce.
rozwiń zwiń