Magdalena Berus: chyba każda nastolatka marzy o wielkiej karierze

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 18:03
Już jako nastolatka poznała świat showbiznesu. Zanim zagrała w "Bejbi blues", podróżowała po świecie jako modelka. – Nie bałam się tych wojaży, kierowała mną raczej ekscytacja i ciekawość – wspomina Magdalena Berus w Czwórce.
Audio

Magdalena Berus karierę aktorską zaczynała w filmie "Bejbi Blues", wyreżyserowanym przez Katarzynę Rosłaniec, potem mogliśmy ją zobaczyć w obrazie "Nieulotne" Jacka Borcucha. W tym pierwszym wcieliła się w postać nastoletniej matki, w drugim - zakochanej studentki.

W lutym 2010 roku, jeszcze przed castingiem do filmu "Bejbi blues", showbiznes nie był jej obcy. Berus miała wówczas 17 lat i już pracowała jako modelka. – Miałam nietypowe przygody, jak na swój wiek – wspomina aktorka w Czwórce. – Jeździłam po świecie i łączyłam to jakoś ze szkołą. Może to nie był jeszcze wielki showbiznes, ale na pewno świat oderwany trochę od rzeczywistości.

Pierwszy kontrakt podpisała w Paryżu. – Samotnie i bez żadnego przygotowania wyjechałam do tak wielkiego miasta – mówi Berus. – Później była Japonia, w której spędziłam półtora miesiąca. Pracowałam bardzo ciężko, po 19 godzin na dobę. Ostatni kontrakt pojawił się w Londynie. By zagrać u Kaśki (Katarzyny Rosłaniec – przyp. aut.) zrezygnowałam z Barcelony.

Choć karierę zaczynała wcześnie, przyznaje, że zamiast lęku, czuła ekscytację. – Na pewno trochę się bałam, ale głównie to było niedowierzanie – opowiada aktorka na kozetce Uli Kaczyńskiej w "Ex Magazine". – Chyba każda dziewczyna o tym marzy. Znam przypadki, gdy niektóre z nas nie były gotowe na to, by wyjechać i pracować w modelingu, ale trzeba mieć głowę na karku. To uniwersalna reguła, która sprawdza się także w aktorstwie. Wtedy "palma" nie odbije.

Posłuchaj nagrania całego wywiadu z Magdaleną Berus z audycja "Ex Magazine".

(kd)

Czytaj także

"Żenuje mnie ekshibicjonizm aktorów"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 17:00
Bartłomiej Topa to aktor, który potrafi wykorzystać swoje umiejętności nie tylko, by bawić w teatrze, czy filmie, ale również by edukować. W Czwórce opowiedział m.in. o tym, dlaczego nie lubi "obnażać się" w mediach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dla bohaterów "Bejbi Blues" dziecko jest jak smartfon

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 12:14
Studiowała stosunki międzynarodowe, a bada stosunki międzyludzkie. Ma wprawne oko, które bezbłędnie wyłapuje to, co dzieje się w świecie nastolatków. Jej filmy wzbudzają kontrowersje, a ona sama? Oto Katarzyna Rosłaniec.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiktoria Gorodeckaja: myślę po polsku

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 19:20
Aktualnie występuje w 7 spektaklach teatralnych. Do Polski przyjechała po maturze, języka polskiego nie znała wcale. Dziś nawet z mamą rozmawia po polsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pracował w ubojni, był "Chyżym jeżem", teraz gra u Pieprzycy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 18:00
Sława trwa chwilę, a porażki pamięta się dłużej niż wzloty. Mimo to Mikołaj Roznerski kocha swój zawód, a ten odpłaca się mu coraz ciekawszymi propozycjami.
rozwiń zwiń