Elektrośmieci - wyrzucaj rozsądnie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:33
- Elektrośmieci to wszystkie niepotrzebne albo zużyte, zepsute urządzenia, które działają na prąd - mówi prezes Fundacji Nasza Ziemia, Sławek Brzóska i wyjaśnia jak sobie z nimi radzić.
Audio
  • Sławek Brzózek prezes Funadcji Nasza Ziemia wyjaśnia czym są elektrośmieci i jak je wyrzucać (BąŻur/Czwórka)
Elektrośmieci
ElektrośmieciFoto: Pixabay.com

- Nie ma znaczenia, czy dane urządzenie czerpało prąd z baterii, akumulatorków czy sieci elektrycznej - wyjaśnia Sławek Brzóska. - Ciekawym jest, że do elektrośmieci nie zaliczamy baterii, choć i one wymagają specjalnej utylizacji - dodaje.

Każdy elektrośmieć może przyczynić się do zatrucia środowiska, jeśli będzie źle składowany czy później utylizowany. Najlepszym przykładem są lodówki starego typu, z których szkodliwy freon może dostać się wprost do natury. Jak pozbywać się elektrośmieci i jak dużo potrafi zatruć jedna bateryjka tzw. paluszek - ekspert opowiadał w audycji.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Materiał: Małgorzata Zmaczyńska

Data emisji: 30.08.2016

Godzina emisji: 06.19

pj/jsz

Czytaj także

Eksperymenty w radiu. Jak powstała muzyka elektroniczna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:50
O muzyce, która powstawała w Eksperymentalnym Studiu Polskiego Radia niektórzy mówili, że brzmi jak ilustracja. - Najbardziej ekscytującą była dla mnie rozwijająca się wówczas eksperymentalna animacja i współpraca m.in. z Walerianem Borowczykiem i Janem Lenicą - mówi Włodzimierz Kotoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etykieta w mailu. Nie pisz do mnie "Witam"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 11:16
- Rozpoczęcie maila zależy od stopnia znajomości między mną, a moim odbiorcą, a także od tego czy jest to pierwszy mail, czy któryś kolejny - mówi Zbigniew Lazar ekspert ds. wizerunku i reputacji.
rozwiń zwiń