Polskie Radio
Section05
email

Oszustwa w internecie coraz bardziej wyrafinowane. Jak nie dać się nabrać?

Najwięcej przypadków oszustw odnotowuje się w sieci. Wiele z nich ma na celu kradzież danych osobowych (loginy i hasła, numery kart kredytowych lub płatniczych, numery PESEL), które potem mogą ułatwić oszustowi wyczyszczenie konta, do którego dane dostępowe wyłudził, wzięcie kredytu w imieniu okradzionej osoby lub zostać wykorzystane do innego rodzaju przestępstwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste oszustwa wyłudzenia internet email dane osobowe PGNiG

Odpowiednie hasło najlepszym zabezpieczeniem przed włamaniem do poczty elektronicznej

Ostatnie przypadki włamań do skrzynek mejlowych polskich i nie tylko polskich polityków rodzi pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć skrzynki poczty elektronicznej. Eksperci od dawna podkreślają banalną prawdę, że przed włamaniem się na konto pocztowe najlepiej zabezpieczy hasło. - Odpowiedni poziom jego komplikacji, złożoność, długość wpływa diametralnie na możliwość przełamania - wyjaśnia dr Igor Protasowicki, ekspert IT.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość cyberatak cyberbezpieczeństwo poczta elektroniczna poczta web email internet hakerzy Roman Czejarek

Zamieszanie wokół e-maili Hillary Clinton

W ostatnich dniach Federalne Biuro Śledcze udostępniło część dokumentów ze śledztwa w sprawie używania przez Hillary Clinton prywatnej skrzynki mailowej do celów służbowych. Doszło do tego, kiedy obecna kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta pełniła funkcję sekretarza stanu w administracji Baracka Obamy. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.  
Zobacz więcej na temat:  email FBI Hillary Clinton USA wybory prezydenckie wybory prezydenckie w USA