Z jarzębiny zrób nie tylko korale - wyciągnij z niej witaminy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 13:31
Jesień przynosi nam wiele naturalnych skarbów. Jeśli wyrośliśmy już z robienia ludzików z kasztanów i jarzębinowych korali to warto wyciągnąć z tych darów to, co najzdrowsze.
Audio
  • Aldona Adamska-Szewczyk , autorka bloga Zioła od kuchni, opowiada o zdrowotnych właściwościach skarbów jesieni (Stacja nauka/Czwórka)
Z jarzębiny zrób nie tylko korale - wyciągnij z niej witaminy
Foto: pixabay.com

- Jarzębina to polski surowiec zielarski o właściwościach witaminizujących i wzmacniających. Zawiera sporo cukrów, kwasów organicznych, karotenoidów i witamin - mówi Aldona Adamska-Szewczyk, autorka bloga "Zioła od kuchni". - Zauważono, że niewielka ilość owoców, około 100 g, zawiera około 500 miligramów witaminy C - dodaje.

Jesień to też sezon na dynię, owoce czarnego bzu, aronię czy pigwę. Czwórkowa ekspertka wymienia przeróżne zdrowotne właściwości tych owoców - słuchając "Stacji Nauka" warto wybrać coś dla siebie.

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Kaja Zemła

Data emisji: 7.10.2016

Godzina emisji: 12.31

pj/kul

Czytaj także

Człowiek myśli głową i... jelitami

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 15:24
- Komórki nerwowe rozsiane są po całym jelicie, czyli kilkunastu metrach, znajdują się także w jamie brzusznej. Przesyłają one sobie informacje,  które dopiero po przetworzeniu są wysyłane do mózgu - mówi dr Paweł Grzesiowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W kluczu raźniej. Jakie są sekrety ptasich lotów?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 14:22
W miniony weekend obchodziliśmy Europejskie Dni Ptaków, a w "Stacji Nauka" zdradzamy kilka szczegółów dotyczących jesiennych ptasich migracji.
rozwiń zwiń