Jak Cię widzą, tak Cię piszą?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 15:15
Naukowcy udowadniają, że atrakcyjność to nie tylko dobrze zrobiony makijaż w przypadku kobiet i wyrzeźbione ciało w przypadku mężczyzn. Ważne są także inne czynniki, choćby sposób poruszania się.
Audio
  • Jak to się dzieje, że ktoś jest dla nas atrakcyjny? (Stacja Nauka/Czwórka)
Podobno wystarczy siedem sekund do tego, aby ktoś nam się spodobał, i dwie minuty ciągłego patrzenia sobie w oczy, aby nawiązać więź...
Podobno wystarczy siedem sekund do tego, aby ktoś nam się spodobał, i dwie minuty ciągłego patrzenia sobie w oczy, aby nawiązać więź...Foto: wavebreakmedia/Shutterstock.com

Podobno kobiety są bardziej kobiece, jeśli poruszają biodrami w takt chodzenia, a męskość mężczyzn mierzona jest charakterystycznymi ruchami ramion. Ale co to w ogóle znaczy, że ktoś nam się podoba? - To znaczy, że żywiej reagujemy na widok konkretnej osoby - tłumaczyła w Czwórce psycholożka z Uniwersytetu SWPS Joanna Gutral.

Sprawdź też:
drzewa las pixa 1200.jpg
Drzewa, które… zmieniają płeć

Według specjalistki oprócz aspektów fizycznych, które nas do drugiej osoby przyciągają, nie bez znaczenia jest także nasza osobowość. - Wnętrze służy po to, żeby utrzymać uwagę innej osoby. Im więcej dzielimy zainteresowań, poglądów, tym bardziej w daną osobę się angażujemy - argumentowała ekspertka.

A co o atrakcyjności mówi psychologia ewolucyjna, jaka jest definicja przystojnego mężczyzny oraz czy na odbiór innej osoby wpływa miejsce spotkania - tego dowiecie się z materiału przygotowanego dla "Stacji Nauka" przez Kaję Zemłę.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 2.02.2017

Godzina emisji: 12.23

jsz/jp

Czytaj także

Obalamy mity o hipnozie. Co o niej mówi nauka?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 17:07
Wahadełko, Kaszpirowski, manipulacja - to zwykle pierwsze skojarzenia, które mamy z hipnozą. A co tak naprawdę oznacza być pod jej wpływem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobre oddychanie - reguluje funkcje organizmu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 15:55
Wdech i wydech, wdech i wydech... Niewiele o oddychaniu myślimy, a to właśnie ono jest odpowiedzialne za utlenienie każdej naszej komórki. W "Stacji Nauka" uczymy, jak prawidłowo oddychać.
rozwiń zwiń