Języki obce. Zawsze warto ich się uczyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:54
- Żyjemy we wspaniałych czasach. Wystarczy parę minut dziennie, aby poprawić znajmość danego jezyka. Nigdy nie jest za późno na jego naukę - mówiła w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem dr Joanna Kic-Drgas z Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.  
Audio
  • Jak skutecznie uczyć się języków obcych? (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StunningArt/Shutterstock.com

Joanna Kic-Drgas jest także ambasadorką EPALE, czyli stworzonej z inicjatywy Komisji Europejskiej, pierwszej wielojęzycznej platformy internetowej, której głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat różnych metod nauczania i uczenia się, między innymi języków obcych. - Ta platforma to taki bank informacji o tym, jak skutecznie znajomość języków pogłębiać - wyjaśniała Joanna Kic-Drgas.

Posłuchaj też:
literki angielski 1200x660.jpg
Nauka języków obcych. Liczy się motywacja

- Każdy z nas rozpoczyna naukę języka obcego od różnego punktu i z inną motywacją. Dlatego najlepiej jest, gdy kierujemy nią zależnie od naszych potrzeb - tłumaczyła językowa ekspertka. A na czym polega metoda imersji oraz czemu, oprócz predyspozycji, w nauce języków obcych liczy się upór? Tego dowiecie się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz 

Data emisji: 30.03.2017

Godzina emisji: 12.23

jsz/kd

Czytaj także

E-learning - czy to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 18:30
Za pośrednictwem internetu można uczyć się tajników prowadzenia samochodu, języków obcych, obsługi komputera, programowania w różnych językach, a nawet ukończyć studia. We wtorek w audycji "Na 4 ręce" rozmawialiśmy o nauce przez sieć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W jakim języku mówisz, taki jesteś?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 15:23
Naukowcy uważają, że gdy mówimy w obcym języku, to inaczej czujemy, myślimy, a czasem nawet inaczej się zachowujemy. Może także ulec zmianie nasza orientacja w przestrzeni. A osobowość?
rozwiń zwiń