E-learning - czy to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 18:30
Za pośrednictwem internetu można uczyć się tajników prowadzenia samochodu, języków obcych, obsługi komputera, programowania w różnych językach, a nawet ukończyć studia. We wtorek w audycji "Na 4 ręce" rozmawialiśmy o nauce przez sieć.
E-learning - czy to się opłaca?
Foto: fot. SXC

Rozwiązania e-learningowe, kursy, szkolenia, studiowanie bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej ma swoje plusy i minusy. Znikają z budżetu takie pozycje jak: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, podręczniki. Oszczędzamy czas, a co tracimy? Zapewne nie poznajemy nowych kolegów, nie funkcjonujemy w grupie.Jak się zmobilizować i zmotywować do takiego zdobywania wiedzy? Czy nauka przez Internet jest tańsza od tradycyjnej? Ile wart jest tak zdobyty dyplom i czy jest uznawany?
O nauce z pozycji domowego fotela porozmawiamy z socjologiem internetu Marią Cywińską.

 

Na  audycję  "Na 4 ręce“ (od od poniedziałku do piątku od godziny 23. do 1. w nocy)  zapraszają  Bogusia  Marszalik i Hubert Augustyniak.

Czytaj także

Studiować z dzieckiem? To wcale nie takie trudne!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 07:00
Czy studiujący rodzice mogą liczyć na pomoc uczelni? Czy polskie uniwersytety i szkoły wyższe są przystosowane do tego, by rodzice na zajęcia przychodzili razem ze swoimi pociechami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmień studia na takie, po których znajdziesz pracę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 08:00
Jeżeli po studiach pierwszego stopnia czujecie, że wybrany przez was kierunek nie jest tym, o którym marzyliście, to Instytut Informatyki i Automatyki Stosowanej ma dla was propozycje.
rozwiń zwiń