X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:00
W wyglądzie przypomina bardziej masażer, niż znaną łamigłówkę. Choć kolory pozostały te same to sama kostka różni się od pierwowzoru wielkością i specjalnymi nadładkami, które mają działanie lecznicze.
Audio
  • Czy kostka Rubika wyleczy reumatyzm? (Stacja nauka/Czwórka)
Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?
Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?Foto: czwórka

Młody wynalazca opowiadał w jaki sposób udało mu się zmodyfikować znaną zabawkę trenującą pamięć w taki sposób, aby służyła osobom cierpiącym na reumatyzm - Przerobiliśmy kostkę Rubika w taki sposób, aby była ona dostosowana do potrzeb osób z reumatyzmem - powiększyliśmy ją, a na poszczególne pola nanieśliśmy nakładki masujące - wyjaśniał Piotr Mirosław uczeń Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębia-Zdroju.

W jaki sposób udało się przerobić kostkę, aby zyskała dodatkowe funkcje terapeutyczne? - cała kostka została wydrukowana dzięki metodzie 3D. Jest w pełni funkcjonalna, dzięki czemu osoba z reumatycznymi schorzeniami może w łatwy sposób rozgrzać swoje ręce - opowiadał wynalazca. 

Czy wynalazek młodego odkrywcy działa? Czy lecznicza wersja kostki Rubika będzie dostępna w regularnej sprzedaży? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał opracował: Maciej Oswald

Gość: w nagraniu rozmowa z Piotrem Mirosławem (uczeń Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju, młody wynalazca)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 12.43

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A Future Not Made In The EU - scenariusze przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 14:52
- To kampania, której zadaniem jest obudzenie dyskusji na temat przygotowywanej reformy Prawa autorskiego w Europie - opowiadał Jakub Koźniewski z Teamu Kreatywnego, odpowiedzialnego za projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka antynarkotykowa - czy powstrzyma falę narkomanii?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:40
Naukowcy z USA opracowali recepturę szczepionki, która ma pomóc w walce z uzależnieniami. Działa jak tradycyjna szczepionka - substancja psychoaktywna jest blokowana przez układ odpornościowy.
rozwiń zwiń