X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hałaśliwy styl bycia jeża

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 14:09
- Gdy przychodzi wiosna i cieplejesze dni z hibernacji budzą się jeże - mówi Andżelika Gackowska z Warszawskich Lasów Miejskich. - Potrzebują dużo pokarmu, więc przez całe noce tuptają, nawet po 2 kilometry - dodaje. 
Audio
  • Jak wygląda wiosenne życie jeży (Stacja Nauka/Czwórka)
Wymuskany i wystrzyżony do ostatniej trawki ogród, choć może zaspokaja nasze ambicje estetyczne, dla zwierząt jest mało przyjazny.
Wymuskany i wystrzyżony do ostatniej trawki ogród, choć może zaspokaja nasze ambicje estetyczne, dla zwierząt jest mało przyjazny.Foto: Alexander Erdbeer/Shutterstock.com

- Jeże są nocnymi zwierzętami i tuptają tam, gdzie jest jedzenie - mówi specjalistka. - Cała ich aktywność rozpoczyna się wieczorem. W ciągu doby muszą zjeść równowartość 1/6 masy swego ciała, więc muszą się sporo natuptać - dodaje. 

jeż 1200.jpg
Sekretne życie jeży. Jak im pomóc po zimowym śnie?

Główny przysmak jeży to owady, ślimaki i dżdżownice. Ale te małe zwierzątka potrafią upolować też węża czy żmiję. Ich naturalnym środowiskiem życia są lasy, ale ostatnio coraz częściej można je spotkać w miastach. - Jeże buszują w śmietnikach przydomowych. Robią dużo hałasu - opowiada Robert Strąk z Warszawskich Lasów Miejskich. - To nie jest najlepsze dla nich jedzenie, ale w ten sposób sobie radzą - dodaje. 

A kiedy na świat przychodzą małe jeżyki? Ile trwa ciąża jeża? Jak wygląda kopulacja jeży? O tym m.in. w nagraniu materiału Macieja Wójcika.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 25.03.2018

Godzina emisji: 12.45

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Polsce lesistość wzrasta. Wciaż przybywa drzew

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:04
Lasy Państwowe każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. W Polsce od końca II wojny światowej lesistość zwiekszyła się o prawie 10 procent, a będzie jeszcze lepiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczygieł - poznasz go po masce i akrobacjach

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 09:34
- Szczygieł ma dziób przystosowany do rodzaju pobieranego pożywienia. Jego dziub wcale nie jest bardzo gruby, bo ptak ten żywi się łopianem albo ostami - mówi Bartosz Popczyński, edukator leśny. 
rozwiń zwiń