X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Polsce lesistość wzrasta. Wciaż przybywa drzew

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:04
Lasy Państwowe każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. W Polsce od końca II wojny światowej lesistość zwiekszyła się o prawie 10 procent, a będzie jeszcze lepiej. 
Audio
  • Jak zmienia się lesistość w Polsce? (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: vp_art/Shutterstock

- Mamy w Polsce szereg praw, ale też urzędy, jak Regionalne i Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, które czuwają nad tym, żebyśmy wycieli tylko tam, gdzie jest to niezbędne, konieczne i żeby była przeprowadzona kompensacja środowiskowa - mówi Anna Wierzbicka. 

Kompensacja środowiskowa polega na sadzeniu drzew w nowym miejscu, jako rekompensata za wycięty las. W przypadku np. zniszczonego siedliska, kompensacja polega na jego przywróceniu do naturalnych warunków. 

- W Polsce wszelkie tereny, niewykorzystywane do celów rolniczych, zalesiamy - mówi gość Patryka Kuniszewicza. - Wszystko jest robione z głową, po kolei, aby w 2050 roku 33 procent powierzchni naszego kraju było pokryte lasami - dodaje. 

A jak to wygląda z perspektywy poszczególnych województw? Gdzie w Polsce jest najwięcej lasów, a gdzie najmniej i dlaczego? O tym w nagraniu rozmowy. 


***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: dr inż Anna Wierzbicka (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki)

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 12.26

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie ruszaj podlotów. One wciąż czekają na mamę

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 14:15
- Podglądanie przyrody powinno być etyczne, czyli powinniśmy robić to tak, żeby nie przeszkadzać w naturalnych procesach, wtedy jest to bezpieczne też dla nas - mówi Anna Wierzbicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. - Teraz jest najlepszy czas, by obserwować podloty - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare drzewa - serce leśnego ekosystemu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 16:15
Czy wiecie, że aby zastąpić jedno takie drzewo i ekosystem, który ono tworzy, trzeba zastąpić je kilkoma setkami młodych sadzonek?
rozwiń zwiń