23. Piknik Naukowy. Sprawdź, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:08
23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum nauki Kopernik za nami. W tym roku przestrzeń imprezy podzielona została na siedem stref tematycznych, w których odbyło się ponad tysiąc pokazów. Hasło Pikniku brzmiało "My i maszyny".
Audio
  • 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - co się działo? (Stacja Nauka/Czwórka)
  • Mateusz Borkowicz z Centrum Nauki Kopernik o atrakcjach 23. Pikniku Naukowego (Tędy po trendy/Czwórka)
Elektrostymulacja mięśni, pokazy podczas 23. Pikniku Naukowego na PGE Narodowym
Elektrostymulacja mięśni, pokazy podczas 23. Pikniku Naukowego na PGE NarodowymFoto: Czwórka

Piknik Naukowy 2019 1200.JPG
Piknik Naukowy 2019. Moc naukowych eksperymentów

W "Stacji Nauka" powróciliśmy do tych wyjątkowych wydarzeń. Sprawdzaliśmy, w jaki sposób z kosmosu obserwować możemy to, co dzieje w Bałtyku, Rozmawialiśmy także z naukowcami z Politechniki Warszawskiej, którzy pokazywali, jak dzięki tradycyjnym metodom wydrukować na ubraniach świecące elementy. Dowiedzieliśmy się też, na czym polega elektrostymulacja mięśni. - Na początku cyklu treningowego impulsy dobieramy indywidualnie do potrzeb każdego klienta - mówiła Marta Krzymińska z Fitxpress.

Czy taki sposób na poprawę skuteczności treningowych naprawdę działa? Jak maszyny ingerują w budowę mięśni i masy całego ciała. Na czym polega wyjątkowy trening, podczas którego przez nasze ciało przechodzi prąd? O tym w nagraniu rozmowy z Pikniku Naukowego.

ZOBACZ TAKŻE Piknik Naukowy 2019 [GALERIA ZDJĘĆ] >>>

***

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń - zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 12.07

kd/ac

Czytaj także

Piknik Naukowy u dietetyków - dla kości i wody

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 14:09
Na 20. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik studenci dietetyki zaserwują nam dawkę prądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Piknik Naukowy. Zasiądź za sterami samolotu w technologii VR

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 17:13
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i organizatorzy 23. Pikniku Naukowego zapraszają nas do kabiny pilota. Już 11 maja na terenie PGE Narodowego będziemy mieli okazję wznieść się w przestworza za pomocą symulatora stworzonego na potrzeby szkolenia licencjonowanych mechaników lotniczych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Piknik Naukowy. Moc naukowych eksperymentów

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 15:06
Wybuchy, nowoczesne konstrukcje, roboty, mnóstwo atrakcji, doświadczeń, eksperymentów naukowych - zakończył się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Sprawdź co działo się na PGE Narodowym.
rozwiń zwiń