X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

23. Piknik Naukowy. Zasiądź za sterami samolotu w technologii VR

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 17:13
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i organizatorzy 23. Pikniku Naukowego zapraszają nas do kabiny pilota. Już 11 maja na terenie PGE Narodowego będziemy mieli okazję wznieść się w przestworza za pomocą symulatora stworzonego na potrzeby szkolenia licencjonowanych mechaników lotniczych. 
Audio
  • Marzysz o karierze pilota? Przyjdź na PGE Narodowy i sprawdź co potrafisz (Stacja nauka/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Mehmet Cetin/Shutterstock.com

piknik naukowy 2018 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Piknik Naukowy 2018. Czwórka na PGE Narodowym >>>

Katarynki XXI wieku ułatwiające najmłodszym naukę i rozwój, aplikacja ćwicząca pamięć i wirtualna rzeczywistość pozwalająca nam wejść w skórę maszynisty czy lotnika. W tej odsłonie "Stacji Nauka" zapraszaliśmy na 23. Piknik Naukowy.

Znajdziemy tam m.in. symulatory wirtualnej rzeczywistości, które na co dzień wykorzystywane są m.in. do zawodowego szkolenia personelu lotniczego czy kolejowego. – Wystarczy włożyć gogle by sprawdzić z jaką szybkością porusza się sterowany przez maszynistę pociąg, albo oderwać od ziemi samolot – przekonywała Justyna Twardowska ze Smart Lab.

 - Zanim maszyna wystartuje, będziecie musieli nauczyć się nawigacji panelem sterowania. Dokładnie w taki sam sposób, w jaki odbywa się to w rzeczywistości - mówiła i dodawała, że obsługa takich maszyn w niczym nie przypomina gry komputerowej. 

ZOBACZ TAKŻE Czwórka na Pikniku Naukowym 2018 [GALERIA ZDJĘĆ] >>>

Dzięki takim maszynom jesteśmy w stanie sprawdzić czy kandydat posiada odpowiednie kompetencje do pilotowania maszyny, albo sprawdzić się w sytuacjach kryzysowych. A to tylko jedna z części zapowiadanych atrakcji. Co jeszcze znajdziemy w "Strefie przyszłości" na PGE Narodowym? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Justyna Twardowska (Smart Lab), Monika Ciślak (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju)

Data emisji: 9.05.2019

Godzina emisji: 12.07

ac/kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy - jarmark cudów nowoczesnej techniki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:06
W najbliższą sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 23. Piknik Naukowy, pod hasłem "My i maszyny" organizowany wspóolnie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Piknik Naukowy. W czym ludzie są podobni do maszyn?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:40
- Maszyny działają tak, że zadajemy im jakieś zadania, są zaprogramowane. Zastanawialiśmy się, czy ludzie też są zaprogramowani i okazało się, że tak. Przychodząc do naszego stanowiska będzie się można o tym przekonać - mówi dr Mikołaj Fedorowicz z Instytutu Biochemii i Biofizyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Piknik Naukowy. Symulator pożaru

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:28
W sobotę, 11 maja, podczas 23. Pikniku Naukowego zaprezentowane zostaną trzy symulatory pożaru: symulator mieszkania-budynku mieszkalnego, symulator budynku użyteczności publicznej oraz symulator związany z terenami leśnymi, jeziorami. Dzięki nim możemy uświadomić sobie, że w miejscach gdzie czujemy się najbezpieczniejsi także czyhają na nas zagrożenia. 
rozwiń zwiń