Polskie Radio
Section05
Piknik Naukowy 2019

23. Piknik Naukowy z Polskim Radiem Dzieciom

Tegoroczny Piknik to przede wszystkim dużo relaksu i odpoczynku. W Strefie relaksu zapewnilismy doskonałą atmosferę dzięki bajkom, które można było usłyszeć przez cały dzień. Poza nagraniami, pojawili się nasi prowadzący znani z anteny Polskiego Radia Dzieciom! Były konkursy, zagadki i fantastyczna gra pozwalająca na sterowanie komputerowymi zawodnikami przy pomocy myśli. Jak było? Zobaczcie sami!
Zobacz więcej na temat:  dzieci Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2019 pge arena Centrum Nauki Kopernik

23. Piknik Naukowy. Multimedialna opowieść o radiu kolejną atrakcją

Chcesz spróbować sił jako radiowy superredaktor, operator kamery i montażysta, zobaczyć z bliska, jak ścieżkę dźwiękową nagrywają multiinstrumentaliści, odbyć wirtualny spacer w technologii 360 stopni po radiowych studiach emisyjnych i koncertowych, pobujać się w rytm radiowych przebojów na zaaranżowanej u nas silent disco? Tego wszystkiego będzie można spróbować w namiocie Polskiego Radia podczas 23. Pikniku Naukowego.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA Piknik Naukowy 2019

23. Piknik Naukowy. Symulator pożaru

W sobotę, 11 maja, podczas 23. Pikniku Naukowego zaprezentowane zostaną trzy symulatory pożaru: symulator mieszkania-budynku mieszkalnego, symulator budynku użyteczności publicznej oraz symulator związany z terenami leśnymi, jeziorami. Dzięki nim możemy uświadomić sobie, że w miejscach gdzie czujemy się najbezpieczniejsi także czyhają na nas zagrożenia. 
Zobacz więcej na temat:  edukacja Piknik Naukowy 2019 Piknik Naukowy Roman Czejarek pożar straż pożarna

Planeta Robotów na 23. Pikniku Naukowym

W najbliższą sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym odbędzie się 23. Piknik Naukowy, pod hasłem "My i maszyny". W "Czterech porach roku" w radiowej Jedynce gośćmi Romaja Czejarka byli przedstawiciele Planety Robotów, czyli klubu pasjonatów i popularyzatorów robotyki: Bartłomiej Szponarski i Stanisław Ursatiew. Zaproszeni goście opowiadali m.in. o tym, że ich przygoda z robotyką zaczęła się od... klocków lego.
Zobacz więcej na temat:  edukacja Piknik Naukowy 2019 Piknik Naukowy

23. Piknik Naukowy Polskiego Radia. "Naukę trzeba było wyprowadzić na ulicę"

Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer w 1997 współtworzył Piknik Naukowy Polskiego Radia. W audycji "Twarzą w twarz" opowiada o tym, jak udało się stworzyć popularnonaukowy projekt w czasach, kiedy nauka miała charakter stricte akademicki. Nawiązuje także do swojej wieloletniej fascynacji filozofią.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak STYL ŻYCIA NAUKA filozofia Piknik Naukowy 2019 Polskie Radio Piknik Naukowy Robert Firmhofer Łukasz Turski