Lubisz leżeć? Zacznij na tym zarabiać!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 15:30
Ponad 400 tysięcy złotych można zarobić leżąc nieprzerwanie przez 60 dni. - To nie jest praca marzeń przekonuje Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik i tłumaczy, dlaczego.
Audio
  • Jak leżeć i zostać milionerem? (Stacja Nauka/Czwórka)
Tym razem w Stacji Nauka zajmiemy się tymi, którzy chcą płacić za spanie...
Tym razem w "Stacji Nauka" zajmiemy się tymi, którzy chcą płacić za spanie...Foto: Pixabay/http://www.filmweb.pl/film/Wyznania+nastolatki-2015-700019/dom. publiczna

Czytaj także
snowboard 1200.jpg
Jak zrobić dobry film snowboardowy?

Zleceniodawcą jest amerykańska agencja kosmiczna NASA, która w ten sposób przygotowuje się do badań, w których zamierza sprawdzić, jak zachowuje się człowiek w warunkach długich okresów podróży kosmicznych. - To jest test, który ma wykazać, czy człowiek jest w stanie wytrzymać tyle czasu w tak niewygodniej pozycji, czyli w ogóle nie ruszając się z łóżka. Na dodatek łóżka mało wygodnego, bo sylumującego stan mikrograwitacji - wyjaśnia Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. 

Uczestnicy eksperymentu mają być podzieleni na dwie grupy i jedna z nich od razu znajduje się na wygranej pozycji. Z nagrania audycji dowiesz się dlaczego i jakie warunki trzeba spełnić, żeby wziąć udział w badaniu.

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 12.41

kul/kd

Czytaj także

Narcyzm jest nam potrzebny - to przejaw zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 16:33
- Narcyzm staje się zaburzeniem, gdy przestajemy dostrzegać innych w swoim otoczeniu. Patrzymy wyłącznie na siebie. Jednak odrobina narcyzmu to dobra cecha - mówił psycholog Jarosław Żyliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wypalenie zawodowe. "Depresja w miejscu pracy"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 12:10
- O wypaleniu zawodowym mówimy w przypadku stanu psychofizycznego wyczerpania, spowodowanego długotrwałym narażeniem na stres w miejscu pracy - tłumaczy psycholog Dominika Markowska.
rozwiń zwiń