Praca w pracy. 8 godzin to za dużo?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:00
Spędzamy w pracy więcej czasu niż przeciętny Europejczyk, ale czy pracujemy efektywnie? - Nie ma takiej możliwości, by pracownik przez 8 godzin był skupiony na jednym zadaniu. Jeśli chcemy być efektywni, powinniśmy czasami poplotkować - uważa Małgorzata Majewska, ekspert rynku pracy.
Audio
  • O efektywnej pracy, ergonomii w firmie i zadaniowym systemie zatrudnienia rozmawiamy z ekspertami (Czat Czwórki/Czwórka)
8-godzinny czas pracy to dla większości Polaków obowiązująca norma. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że należałoby ją zmodyfikować - dla dobra pracowników oraz firmy
8-godzinny czas pracy to dla większości Polaków obowiązująca norma. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że należałoby ją zmodyfikować - dla dobra pracowników oraz firmy Foto: Glow Images/East News

Z badań wynika, że Polacy dzień w pracy zaczynają zwykle od kawy, plotek i Facebooka. W ramach "dniówki" robią także zakupy w sieci i płacą rachunki. - Mądrzy pracodawcy i mądre firmy dążą do zadaniowego czasu pracy. Nie interesuje ich, kto i ile siedział przy biurku, tylko jak wywiązał się ze swoich obowiązków. I to - moim zdaniem - jest właściwy kierunek, który motywuje pracowników - dodaje Marcin Bruczkowski, autor "Bezsenności w Tokio".

Jak często pozorujemy pracę w pracy? Czy takie tracenie czasu ma uzasadnienie i może zmotywować nas do późniejszego wzmożonego wysiłku? Jak wiele zajęć polega na bezczynnym czekaniu i jak długo można w nim trwać? Oraz ile tak naprawdę może trwać efektywna praca - o tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Małgorzata Majewska (ekspert rynku pracy), Marcin Bruczkowski (pisarz, autor "Bezsenności w Tokio")

Data emisji: 16.09.2016

Godzina emisji: 15.10

kul/fbi

Czytaj także

Rozmowa kwalifikacyjna. "Strój buduje wizerunek"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 17:10
Odpowiedni strój w pracy to podobno płowa sukcesu. Jak powinniśmy wyglądać i o które elementy garderoby zadbać w pierwszej kolejności, by dostać wymarzone stanowisko i utrzymać je?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martwe kierunki studiów. Czego nie studiować?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:48
Jak wynika z badań Instytutu Sokratesa do 2020 roku liczba żaków na polskich uczelniach może spaść nawet o 800 tys. w porównaniu z rokiem 2012. Przewiduje się również zamykanie poszczególnych kierunków studiów i uczelni, także tych państwowych.
rozwiń zwiń