Rozmowa kwalifikacyjna. "Strój buduje wizerunek"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 17:10
Odpowiedni strój w pracy to podobno płowa sukcesu. Jak powinniśmy wyglądać i o które elementy garderoby zadbać w pierwszej kolejności, by dostać wymarzone stanowisko i utrzymać je?
Audio
  • Czy strój w pracy ma znaczenie? Jak ubrać się na rozmowę o pracę? (Czat Czwórki)
Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Jeśli będziemy wyglądać niechlujnie pracodawca może pomyśleć, że przyszłe obowiązki również będziemy wykonywać w ten sposób, a to nas przekreśli w jego oczach - podkreślały ekspertki Czwórki.
Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Jeśli będziemy wyglądać niechlujnie pracodawca może pomyśleć, że przyszłe obowiązki również będziemy wykonywać w ten sposób, a to nas przekreśli w jego oczach - podkreślały ekspertki Czwórki.Foto: Glow Images/East News

Jak głosi przysłowie - "nie szata zdobi człowieka", jednak okazuje się, że w przypadku, gdy o to samo stanowisko stara się dwóch kandydatów o podobnych kompetencjach, elementem, który przyczyni się do decyzji rekrutera będzie strój, jako uzupełnienie kwalifikacji danej osoby. - Dlatego nie bójmy się spytać rekrutera o to, jaka kultura ubioru obowiązuje w danym miejscu - potwierdza Agnieszka Nalepa, a Agata Bałdyga podkreślała, że zasada ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. - Strojem wyrażamy szacunek dla naszego rozmówcy, dlatego warto postarać się i wyglądać schludnie i elegancko. Warto zastosować zasadę "im mniej tym lepiej", czyli umiar. Makijaż i fryzura powinny być stonowane, wieczorowe dodatki są nie na miejscu - mówiła ekspertka.

Co zatem warto na siebie włożyć na rozmowę kwalifikacyjną? Garnitur bądź garsonkę? Jakie błędy popełniają najczęściej młode osoby starające się o pierwszą pracę? O tym mówiły ekspertki Czwórki. O tym, jak ubierać się do pracy w programie wypowiadali sie także słuchacze.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Anna Hardej

Goście: Agata Bałdyga (doradca stylu), Agnieszka Nalepa (konsultant w agencji zatrudnienia MenPower)

Data emisji: 1.08.2016

Godzina emisji: 15.05

kd/ab

Czytaj także

Młodzi Polacy. Na garnuszku rodziców zamiast do pracy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 08:30
Polska młodzież późno zaczyna zawodową karierę. Do pracy idziemy średnio 2 lata później niż pozostali mieszkańcy Europy Zachodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia XXI wieku - mają nas rozwijać, a nie tylko uczyć

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:49
- Absolwenci kierunków informatycznych są dziś wręcz rozchwytywani przez pracodawców - przekonuje menadżer Michał Kapinos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza praca. Lepiej później czy wcześniej?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:00
Korepetycje, praca na promocjach, a nawet... wciskanie ogórków do słoika - słuchacze Czwórki doskonale pamiętają, jak zarobili pierwsze pieniądze. Podpowiadamy, jak i kiedy zacząć szukać pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magia 99 groszy. Czy to rzeczywiście działa?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 19:34
Kochamy wyprzedaże, tylko czy końcówka ceny 99 groszy rzeczywiście zachęca nas do zakupów, czy raczej odstrasza od sklepowych półek?
rozwiń zwiń