X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie znajdziesz pracę po zawodówce?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 15:50
Eksperci rynku zatrudnienia przez ostatnie lata twierdzili, że kluczem do sukcesu na rynku zawodowym nie jest ukończenie studiów lecz zawód. Jak się okazuje osoby po zawodówkach też nie mają pracy.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka polskie szkolnictwo zawodowe? (Czat Czwórki)
Czy ukończenie szkoły zawodowej rzeczywiście ułatwia start w życiu zawodowym?
Czy ukończenie szkoły zawodowej rzeczywiście ułatwia start w życiu zawodowym?Foto: Glow Images/East News

Zatrudnienia nie może znaleźć ponad 40 proc. absolwentów szkół zawodowych – wynika z badań Najwyższej Izby Kontroli. - Fachowcy na polskim rynku pracy są potrzebni, ale podstawowym problemem jest jakość kształcenia zawodowego w naszym kraju i niedostosowanie oferty edukacyjnej do rynku pracy. Kolejnym - brak doświadczenia zawodowego młodych ludzi, od których szkoły wymagają głównie wiedzy teoretycznej - mówiła Agnieszka Borowa. A jak przekonywał Marek Strojkowski "dyplom dyplomem, ale umiejętność sprzedania swojej wiedzy jest najważniejsza". - Ludzie bezpośrednio po szkołach zupełnie inaczej postrzegają rynek pracy, niż on rzeczywiście wygląda - mówił ekspert.

Nowa reforma edukacji ma objąć m.in. placówki szkolenia zawodowego. Co się zmieni i jaka przyszłość czeka szkolnictwo zawodowe w Polsce? O tym dyskutowaliśmy w Czwórce. Rozmawialiśmy też o tym, jak działają targi pracy i czy rzeczywiście pomagają młodym w znalezieniu zatrudnienia, jak obalić stereotypy dotyczące osób, wybierających szkoły zawodowe zamiast studiów i jacy eksperci są potrzebni na rynku pracy. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji "Czat Czwórki".

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi:  Piotr Firan

Materiał: Michał Piwowarek

Goście: Agnieszka Borowa (starszy konsultant ds. rekrutacji w Job House), Marek Strojkowski (ekspert Agencji Zatrudnienia ManPower),

Data emisji: 26.09.2016

Godzina emisji: 15.07

kd/ab


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia XXI wieku - mają nas rozwijać, a nie tylko uczyć

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:49
- Absolwenci kierunków informatycznych są dziś wręcz rozchwytywani przez pracodawców - przekonuje menadżer Michał Kapinos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa kwalifikacyjna. "Strój buduje wizerunek"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 17:10
Odpowiedni strój w pracy to podobno płowa sukcesu. Jak powinniśmy wyglądać i o które elementy garderoby zadbać w pierwszej kolejności, by dostać wymarzone stanowisko i utrzymać je?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martwe kierunki studiów. Czego nie studiować?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:48
Jak wynika z badań Instytutu Sokratesa do 2020 roku liczba żaków na polskich uczelniach może spaść nawet o 800 tys. w porównaniu z rokiem 2012. Przewiduje się również zamykanie poszczególnych kierunków studiów i uczelni, także tych państwowych.
rozwiń zwiń