Odblaski wplecione w modę. Staną się trendem?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 20:12
- W modzie odblaski są wciąż traktowane jak przymusowy dodatek. W mojej kolekcji chcę przemycić je do codziennego ubioru - mówiła w Czwórce projektantka i studentka Paula Śmiejkowska. Dlaczego zdecydowała się z odblaskami pracować?
Audio
  • Odblaskowa odzież. Czy zdobędzie serca modowych trendsetterów? (Czat Czwórki/Czwórka)
Paula Śmiejkowska w odblaskowej odzieży w Czwórce
Paula Śmiejkowska w odblaskowej odzieży w CzwórceFoto: Czwórka

- Odblaskami zarazili mnie rodzice, którzy działali na rzecz bezpieczeństwa w Polsce. Wprowadzali na nasz rynek materiały odblaskowe, a mój tata organizował na ten temat akcje edukacyjne - tłumaczyła Paula Śmiejkowska. Jej kolekcją zatytułowaną "Face of the deep" projektantka chce m.in., przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa pieszych w nocy na ulicy. - Nadal jest bardzo mała świadomość odnośnie widoczności na drodze. W starciu z pojazdem nie mamy żadnych szans - ostrzegała Paula Śmiejkowska.

Obecnie w Polsce używanie odblasków jest obowiązkowe jedynie poza terenem zabudowanym, jednak, jak przekonywał Czwórkowy gość - ok. 40 procent wypadków na drodze zdarza się na przejściach dla pieszych. - W mieście jesteśmy dla kierowców niewidoczni - argumentowała Paula Śmiejkowska.

W rozmowie z Piotrem Firanem projektantka zdradziła też, dlaczego z materiałami odblaskowymi nie pracuje się łatwo, jak można powstanie jej nowej kolekcji wesprzeć oraz jak odblaskowe elementy w swoją odzież wplata. Słuchając nagrania audycji, dowiecie się też, jak odpowiednio odblasków używać.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Gość: Paula Śmiejkowska (projektantka mody i studentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi)  

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 16.08

jsz/jp

Czytaj także

Oddajmy pierwszeństwo pieszym! Także "przed" pasami

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 10:02
Statystyki policyjne alarmują - najwięcej wypadków drogowych zdarza się z udziałem pieszych. Wraca zatem pomysł nadania im bezwzględnego pierwszeństwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mała czarna, naked albo z zasłony". Sukienki, które zmieniły popkulturę

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 11:45
Marylin Monroe, Vivien Leigh i Cher - trzy aktorki z różnych światów i różnych epok i jeden łączący je element - sukienka. Każda z nich miała na sobie taką kreację, która trafiła do historii popkultury.
rozwiń zwiń