Majorka - nie tylko plaże i imprezownie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:35
Na Majorce żyje ok 800 tys. mieszkańców. Wyspa słynie na świecie z pomarańczy, sztucznych pereł, pięknych plaż i dzikiego nocnego życia. Co warto tam robić poza imprezowaniem?
Audio
  • Atrakcje turystyczne Majorki - rozmowa z Wojciechem Starzyckim (Czat Czwórki)
Majorka w obiektywie Wojciecha Starzyckiego
Majorka w obiektywie Wojciecha StarzyckiegoFoto: Wojciech Starzycki

Ljubljana zamek 1200x660.jpg
Erasmus w Słowenii. Jak się tam dostać?

- Majorka to przede wszystkim bardzo zróżnicowana przyroda: są tam zarówno góry, w których jest mnóstwo miejsc do wspinaczki, jak i morze, dużo malowniczych zatoczek i plaż - opowiadał podróżnik Wojciech Starzycki. Jak podkreślał, będąc na wyspie warto wypożyczyć samochód. - Wystarczy pięć dni, by objechać ją dookoła i zwiedzić najpiękniejsze miejsca, np. górzysty półwysep Formentor na północy Majorki, przez który wiedzie jedna droga, a zdjęcia robią się tam same. Na wschodzie zaś warto odwiedzić imponujące jaskinie, by w nich podziwiać olbrzymie nacieki krasowe - radził gość Czwórki.

Jak wygląda codzienność mieszkańców Majorki i czy nastawieni są wyłącznie na turystów? Jak smakuje tamtejsza kuchnia i dlaczego, będąc na Majorce, koniecznie trzeba spróbować słodyczy? O tym także rozmawialiśmy w Czwórce. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Justyna Tylczyńska

Goście: Wojciech Starzycki (podróżnik)

Data emisji: 10.05.2017

Godzina emisji: 16.08

kd/jsz

Czytaj także

Indonezja. Smoki, diabły i pływanie z mantami

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 19:32
Długie godziny wędrówek, dziesiątki odwiedzonych miejsc i miliony spalonych kalorii - Karolina i Adam Czarneccy na własną rękę zwiedzali Indonezję. - Odwiedzaliśmy miejsca, w których nie ma turystów, by poczuć dzikość tego kraju - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekwador. Od dżungli, przez Andy, po ocean

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:27
Pomimo, iż stosunkowo nieduży Ekwador ma bardzo dużo do zaoferowania podróżnikom i turystom. - Miesiąc to może być za mało, żeby poznać jego bogactwo - przekonuje zaproszona przez Czwórkę Paulina Lewandowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Azja: fuzja wielu kultur i... pięciu smaków

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 17:45
- Jest wiele stereotypów, dotyczących Azjatów. W Japonii wcale nie jada się sushi na co dzień, w Chinach ryż zastapić można makaronem, a w Korei Południowej nie pracuje się po 16 godzin - przekonywała Iga Miłosławska, podróżniczka.
rozwiń zwiń