X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W poszukiwaniu korzeni. Czego uczy antropologia?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 19:27
- Tożsamość jest dynamiczna. To proces dowiadywania się i zadawania sobie pytań - mówi w Czwórce dr Helena Patzer, prezentując to, co na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik przygotował Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna.
Audio
  • Antropologia, etnologia i etnografia na Pikniku Naukowym 2017 (Czat Czwórki/Czwórka)
Jak dobrze znamy historię naszych przodków i nasze korzenie? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak dobrze znamy historię naszych przodków i nasze korzenie? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Daniel Jedzura/Shutterstock.com
Sprawdź też:
piknik naukowy 1200.jpg
Piknik Naukowy 2017. Będzie się działo w Czwórce!

- Na naszym stoisku będzie można sobie zmapować nasze miejsce na Ziemi. Będzie można stworzyć taki swój własny świat, w którym funkcjonujemy - przekonuje dr Helena Patzer. - Chcemy prowokować uczestników Pikniku Naukowego do myślenia. Będziemy zadawać im pytania o korzenie, przeszłość i historię rodziny. Trzeba jednak pamiętać, że życie to nie tylko głęboka przeszłość, ale także to, co się dzieje teraz, na przykład współczesne migracje - dodaje Anna Bińka.

W rozmowie z Katarzyną Kornet zaproszone ekspertki opowiadają też o innych atrakcjach przygotowanych przez Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna na 21. Piknik Naukowy. - Dzięki specjalnej aplikacji "Odwzorowania" będzie można wygenerować swój własny i niepowtarzalny haft. To bezpośrednio łączy się z pytaniem "skąd jesteśmy". Kiedyś hafty na stroju bardzo dokładnie nas określały - tłumaczy Anna Bińka.

Posłuchaj też:
kość słoniowa perły 1200x660.jpg
Pamiątki, których z podróży przywozić nie należy

A na czym będzie polegać antropologiczno-etnograficzna gra "Memory"? Oraz jaki jest zakres badań antropologii kulturowej? Tego dowiecie się słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia.

Zapraszamy na 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, 3 czerwca na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: dr Helena Patzer i Anna Bińka (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna)

Data emisji: 2.06.2017

Godzina emisji: 16.08

jsz/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamiątki, których z podróży przywozić nie należy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 18:38
- Gdy wracamy z dalekich podróży lepiej, żebyśmy przywozili pamiątki fotograficzne, a nie materialne. Do tego będziemy zachęcać podczas Pikniku Naukowego - mówiła dr hab. Izabela Łęcka z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, a także przewodnicząca warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego.
rozwiń zwiń