Polskie Radio
Section05
Piknik Naukowy 2017

"Ptaszenie" czyli medytacja na łonie natury

- Każdy może zostać obserwatorem ptaków, czyli tak zwanym "ptasiarzem". To zajęcie idealnie wpisuje się w nurt "slow life", czyli życia uważnego, skupionego na tym, co się wokół nas dzieje - mówiła Dorota Zielińska ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Czwórkowej audycji "Hotspot", którą nadaliśmy prosto z Pikniku Naukowego 2017.   
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mazury wakacje podróże Warmia NAUKA ptaki ornitologia Mateusz Kulik Piknik Naukowy 2017

Polskie Radio inwestuje w digitalizację i cyfryzację

- Jeśli ostatnie 90 lat polskiej historii było burzliwe, to wszystkie dźwięki z tego okresu są zapisane w archiwum Polskiego Radia. Archiwa są dostępne w świecie i będą dostępne jeszcze bardziej. Proces digitalizacji archiwów postępuje. To wielkie przedsięwzięcie. Jeśli usłyszymy sposób mówienia postaci historycznej, to zmienia to nam sposób w jaki na nią patrzymy – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Staniszewski, wiceprezes Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Radio Mariusz Staniszewski cyfryzacja digitalizacja Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2017 aplikacje mobilne

Z jak Ziemia. Jakie daje nam skarby?

Pierwszym przystankiem w plenerowym wydaniu "Klucza Kulturowego" z 21. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik była litera "Ł" jak Ignacy Łukasiewicz. - To dzięki niemu przemysł naftowy narodził się w Polsce i został eksportowany na cały świat - mówi dr inż. Anna Mietlarek-Kropidłowska, koordynatorka stoiska Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka ropa naftowa NAUKA Justyna Majchrzak Stadion Narodowy ciekawostki Piknik Naukowy 2017