Pasjonaci jednośladów. Jakie organizują akcje?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 09:58
Sezon trwa, a motocyklistów można spotkać nie tylko na drogach. Organizują akcje charytatywne, biorą udział w pielgrzymkach motocyklowych, spotykają się na rajdach i zlotach, oddają krew.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: palidachan/Shutterstock.com

Kim są pasjonaci jednośladów? Jak dbają o swoje bezpieczeństwo? Czy są kursy, na których mogą doskonalić niełatwą sztukę jazdy na motocyklu? Czy coroczne kampanie społeczne, m.in. "Patrz w lusterko! Motocykliści są wszędzie", mają wpływ na ich bezpieczeństwo? O tym porozmawiamy w Czwórce tuż po 15.00.

Po 16.00 zaś wybierzemy się do Gruzji, a zabierze nas tam Grzegorz Kapla, pisarz, autor książek i reportaży. Z aparatem fotograficznym odwiedził blisko sto krajów. Ostatnia jego książka to "Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem". Niespieszna, rozgadana i spokojna, choć nękają ją konflikty i kataklizmy. Taka jest Gruzja, którą poznał i polubił.

***

Na "Czat Czwórki" w środę (30.08) w godzinach od 15.05 do 17.00 zaprasza Piotr Firan.

jsz/mc

Czytaj także

Personalizacja motocykli. Nie ma jej bez "efektu wow!"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 18:05
- Motocykle customowe są po to, żeby robiły show i wyglądały spektakularnie. Wygoda jest ważna, ale odchodzi na dalszy plan. Można to porównać do szpilek. One przecież nie są wygodne - przekonuje w rozmowie z Kubą Marcinowiczem Staszek Myszkowski z "Game Over Cycles", który swoje pierwsze jednoślady personalizował już w podstawówce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki dla Gwinei. Odmienią życie dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 13:10
Sto tysięcy elementarzy może zmienić życie wielu dzieci w Afryce. Te kilkaset stron pokrytych drukiem to wiedza, której brakuje w wielu tamtejszych krajach. - Tylko 40 procent gwinejskich dzieci kiedykolwiek pójdzie do szkoły, a większość nie ukończy pierwszej klasy - mówi Karolina Bieniek z wrocławskiej Fundacji Art Transparent, organizatora akcji "Książki dla Gwinei".
rozwiń zwiń