X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak skrócić kolejki do lekarzy w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:27
- Kolejki to zmora nie tylko w Polsce, czy Europie, ale i USA, gdzie ta służba zdrowia jest dużo bardziej skomercjalizowana. Więc to nie tylko wynik braku funduszy - mówi chirurg prof. Marek Moruszyński.
Audio
  • Jak skrócić kolejki do lekarzy w Polsce? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Doucefleur/Shutterstock.com

Część pacjentów, przebywających w szpitalnych oddziałach ratunkowych w ogóle nie powinna się tam znaleźć. To ludzie, którzy nie wymagają takiej interwencji medycznej prof. Marek Moruszyński

Średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty to 3 miesiące - wynika z tegorocznego raportu Barometru Fundacji Watch Health Care. Największą wytrwałością muszą wykazać się pacjenci endokrynologiczni i otolaryngologiczni. - Nie chodzi tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o brak zaufania społecznego do interneistów. Tymczasem 80 proc. zachorowań potrafią zdiagnozować i wyleczyć właśnie lekarze pierwszego kontaktu - podkreślał ekspert.

Dlaczego kolejki wciąż są, kto w nich czeka i jak je skrócić? Kim jest lekarz "GP" i jak działa "telemedycyna"? O tym dyskutowaliśmy w studiu Czwórki. Zaś reporter Robert Malinowski sprawdził, jakie patenty na skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów proponują słuchacze Czwórki. W programie rozmawialiśmy także m.in. z Piotrem Mierzejewskim z Biura Rzecznika praw Obywatelskich. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: prof. Marek Moruszyński (lekarz specjalista chirurg, Wojskowy Instytut Medyczny), Piotr Mierzejewski

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 15.07

kd/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Medycyna alternatywna - nadzieja czy ślepy zaułek?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 15:53
Akupunktura, ziołolecznictwo, bioenergoterapia, radiestezja to tylko niektóre z niekonwencjonalnych metod leczenia. Czy jest na nie miejsce we współczesnej medycynie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja pacjent - lekarz. "Cały czas w pośpiechu"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 17:00
Zaufanie, sprawna komunikacja i poczucie bezpieczeństwa to bardzo istotne czynniki samopoczucia chorych. Tymczasem pacjenci - zwłaszcza zmagający się z przewlekłymi chorobami - często czują się samotni i zagubieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepić czy nie szczepić - czy zagrożone jest zdrowie publiczne?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 17:47
Jedni twierdzą, że szczepienia są szkodliwe i niepotrzebne, a nakłanianie do nich wynika ze zmowy firm farmaceutycznych. Inni przestrzegają przed poważnymi, epidemiologicznymi konsekwencjami nieszczepienia dzieci.
rozwiń zwiń