Heroes Orchestra: Polskie Radio przyjęło nas z entuzjazmem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 12:50
W grze komputerowej "Heroes of Might and Magic" można usłyszeć smyczki, instrumenty dęte, harfę, chóry - pełne instrumentarium orkiestry. 14 września ta muzyka zabrzmi w Koncertowym Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Audio
  • Heroes Orchestra - muzyka z gry komputerowej w Studiu im. Witolda Lutosławskiego (Czat Czwórki/Czwórka)
Gra komputerowa Heroes of Might and Magic to nie tylko natchnienie dla  fanów cosplay, ale też dla muzyków.
Gra komputerowa "Heroes of Might and Magic" to nie tylko natchnienie dla fanów cosplay, ale też dla muzyków. Foto: Patrik Slezak/shutterstock

- Każda osoba, która miała kiedyś dostęp do komputera, zna "Heroes of Might and Magic". Mi muzyka z tej gry została w pamięci, sentyment został w głowie i to było moim motorem napędowym do założenia Heroes Orchestra - mówi Mateusz Alberski, miłośnik gry, pomysłodawca orkiestry, student dyrygentury. - To, że zagramy w Studiu Lutosławskiego to dla mnie bardzo cenne i bardzo ciekawe doświadczenie. 

Studio Lutosławskiego pachnie muzyką Chopina, Kilara, Bacha, a będą w nim wykonywane utwory chodzenia bohaterem po podziemiach, toczonych bitew z orkami - coś wspaniałego! Mateusz Alberski

Pomysłodawca orkiestry podkreśla, że jego propozycja zagrania w radiowym studiu została bardzo miło i z dużym entuzjazmem przyjęta przez Polskie Radio.

- Uwielbiam tę grę i muzykę znam, przez to z większą chęcią ją śpiewam - przyznaje Paulina Witek, chórzystka i solistka Heroes Orchestra. - Te dźwięki trzeba czuć, są troszkę inne, wymagają skupienia - dodaje. 

Podczas koncertu Koncertowym Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zagra 40 muzyków i zaśpiewa 40 osobowy chór. Czy każdy z artystów zna grę "Heroes of Might and Magic"? Czy orkiestra gra również utwory z innych gier? O tym w materiale Anny Depczyńskiej. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska 

Data emisji: 12.09.2018

Godzina emisji: 16.14

pj/kd

Czytaj także

Zach Ashton. Artysta ery cyfrowych nomadów

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 18:04
W rozmowie z Piotrem Firanem opowiadał, jak to jest nie osiadać, żyć z muzyki i podróżować. Przekonywał też, że złamane serce może być "najlepszym paliwem dla twórczości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling po polsku. Ile mogą kosztować nas śmieci?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 09:00
Według regulacji unijnych Polska w 2020 roku powinna osiągnąć 50 proc. recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. Dziś osiągamy ok 30 proc., a ten współczynnik, zamiast rosnąć, spada.
rozwiń zwiń