Zach Ashton. Artysta ery cyfrowych nomadów

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 18:04
W rozmowie z Piotrem Firanem opowiadał, jak to jest nie osiadać, żyć z muzyki i podróżować. Przekonywał też, że złamane serce może być "najlepszym paliwem dla twórczości".
Audio
  • Jak to jest być artystą w podróży? (Czat Czwórki/Czwórka)
Ciągle w ruchu. Jak cyfrowe technologie zmieniają nasz styl życia, w Czwórce udowadnia muzyk Zach Ashton
Ciągle w ruchu. Jak cyfrowe technologie zmieniają nasz styl życia, w Czwórce udowadnia muzyk Zach AshtonFoto: Mat. pras.

Amerykański muzyk samouk Zach Ashton upodobał sobie przede wszystkim gitarę, a komponować zaczął już w wieku 18 lat. Jego międzynarodowa kariera rozpoczęła się w Brazylii, gdzie mieszkał i pracował przez siedem lat. - Najpierw wylądowałem w przemyśle muzycznym, w którym nigdy nie chciałem się znaleźć. Potem zacząłem nagrywać sam - wspominał w Czwórce. Do tej pory wydał pięć albumów studyjnych, a jego najnowszy krążek "People & Places" został nagrany w Rzymie.

Zach Ashton Bez względu na to, gdzie przebywasz, zawsze jesteś niebieską kropką w GPS-ie

- Podróżowanie pozwala zrozumieć, że oczekiwanie to nic trudnego. To nauka cierpliwości. Liczą się chwile - opisywał swój styl życia Zach Ashton. W "Czacie Czwórki" mówił nam także o swoich literackich inspiracjach, czego w życiu szuka oraz dlaczego odwiedził Polskę.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której słuchaliśmy muzyki Zacha Ashtona i sprawdzaliśmy, jak żyją cyfrowi nomadzi na świecie.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Zach Ashton (muzyk i podróżnik)

Data emisji: 30.11.2016

Godzina emisji: 16.08

jsz/jp

Czytaj także

Nieprzyjazne polskie miasta, a w Danii ludzkie korki

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 18:01
- Miasta w naszym kraju są trochę nieprzyjazne, bo projektowaliśmy je z innymi założeniami - mówi Radek Gajda, architekt, urbanista. - Zwłaszcza te rozbudowywane, czy jak Warszawa odbudowywane, w latach 60. czy 70. XX wieku - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smutne piosenki czynią nas szczęśliwszymi

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 18:54
Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że smutne i "dołujące" utwory wpływają na nas pozytywnie. Wyniki opublikowano po analizie reakcji emocjonalnych prawie 2500 osób w trzech ankietach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie marnuj żywności. Przekaż ją potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 19:44
Statystyki alarmują - co ósma osoba na świecie cierpi z powodu głodu, a każdy z nas wyrzuca rocznie ok. 52 kg jedzenia. Jak je zmienić i wyciągnąć rękę do najbardziej potrzebujących?
rozwiń zwiń