X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy licealiści sprzątają cmentarz na Ukrainie. "Jest jeszcze dużo do zrobienia"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 17:33
Uczniowie stołecznego liceum imienia Tadeusza Czackiego uporządkowali cmentarz profesorów Liceum Krzemienieckiego w Krzemieńcu na Ukrainie. - To było dla nas duże przeżycie - mówili w Czwórce.
Audio
  • O swoich doświadczeniach w Krzemieńcu opowiadają Jan Lusnia i Jan Szornak (Czat Czwórki)
Krzemieniec
KrzemieniecFoto: Shutterstock/Elzbieta Sekowska

szkoła dialogu pasjonauci 1200.jpg
"Szkoła dialogu". Licealiści o polsko-żydowskiej historii

Jak przyznali w rozmowie z Piotrem Firanem Jan Luśnia i Jan Szornak, którzy niedawno powrócili z Ukrainy, ta podróż pełna była zaskoczeń i niespodzianek. - Jechaliśmy tam, spodziewając się czegoś zupełnie innego. Myśleliśmy, że po prostu posprzątamy cmentarz i wrócimy, a poznaliśmy tam bardzo aktywną polską społeczność i dowiedzieliśmy się, ile to miejsce znaczy dla tych ludzi - mówili goście Czwórki. - Sam cmentarz był jednak zarośnięty, a groby w opłakanym stanie, bo tamtejszej Polonii nie wystarczy sił i środków, by uporządkować to miejsce - tłumaczyli. Ich zdaniem Krzemieniec jest miastem, do którego warto powracać, także ze względu na przepiękne i cenne, choć równie zaniedbane zabytki. - Kolegium Jezuickie, Zbaraż, Wiśniowiec - wszystkie te miejsca wymagają pracy i pomocy. Krzmieniec to jednak wciąż piękne miasto położone w malowniczym rejonie Wołynia. Tam wciąż żyje historia - podkreślali.

W jaki sposób stołeczne liceum Czackiego pielęgnuje krzemienieckie tradycje i jak uczniowie tej placówki wciąż starają się pomagać tamtejszym mieszkańcom? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie także Anna Depczyńska rozmawiała z wiceszefem portalu Narodowego Instytutu Dziedzictwa Zabytek.pl Mariuszem Czubą.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Jan Luśnia, Jan Szornak (uczniowie klasy trzeciej LO im. T. Czackiego w Warszawie)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 15.07

kd/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Heroes Orchestra: Polskie Radio przyjęło nas z entuzjazmem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 12:50
W grze komputerowej "Heroes of Might and Magic" można usłyszeć smyczki, instrumenty dęte, harfę, chóry - pełne instrumentarium orkiestry. 14 września ta muzyka zabrzmi w Koncertowym Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabłącok - kosz, który jest dziedzictwem kultury

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 17:00
Kabłącok, wyjątkowy kosz z ziemi radomskiej, ze wsi Lucimia, jest już na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kultury. Teraz ma szansę znaleźć się na liście UNESCO.
rozwiń zwiń