X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Druciarek, Matylda Kozakiewicz: prace domowe to obowiązek obojga rodziców

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:30
Sprzątanie to jedna z głównych przyczyn kłótni w związku. Statystycznie kobiety poświęcają na obowiązki domowe dwa razy więcej czasu niż mężczyźni. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixaby

Partnerski podział obowiązków nie musi być podzielony równo na pół. To wynik negocjacji w kwestii podziału obowiązków obojga partnerów Małgorzata Druciarek

Kobietom porzadkizabierają ok 5 godzin dziennie, mężczyźni poswiecaja na nie więcej, niż dwie godziny. Z badań Instytutu Spraw Publicznych wynika, że nadmiar domowych zajęć to główne źródło stresu. Warto w związku z tym zastanowić się nad wprowadzeniem wygodnego dla obojga partnerów podziałem obowiązków. Na czym taki podział polega? 

- Partnerski podział obowiązków jest wynikiem negocjacji dwóch stron. Żadnej ze stron nie może być narzucony, nie jest też wynikiem oczekiwań społecznych - mówiła Małgorzata Druciarek z Instytutu Spraw Publicznych.

Większość obowiązków domowych nadal wykonują głównie kobiety. To wynika z naszego wychowania. Przejmujemy zachowania naszych rodziców Matylda Kozakiewicz

- Nie zakładamy z góry, że jednej ze stron ze względu na płeć z góry przydzielone są konkretne obowiązki. Dom tworzy oboje partnerów, więc obie osoby są odpowiedzialne za jego utrzymanie. Dzielimy się obowiązkami wg własnych preferencji i umowy - zgadzała się z przedmówczynią i dodawała autorka książki "Złe matki są najlepsze" Matylda Kozakiewicz. 

Co mówi o związku podział domowych obowiązków? Dlaczego za większość obowiązków domowych nadal odpowiedzialne są kobiety? Na ile wyceniana jest praca w domu? Co to znaczy "sprawiedliwy podział obowiązków domowych"? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: Małgorzata Druciarek (Instytut Spraw Publicznych), Matylda Kozakiewicz (autorka książki "Złe matki są najlepsze")

Data emisji: 13.11.2018

Godzina emisji: 15.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy kobiety potrzebują pomocy w dotarciu do celu?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 16:50
- Moja babcia po zburzonej Warszawie jeździła w spódnicy na motocyklu. Dla mnie to pojazd bardzo kobiecy i hobby, które nie wymaga męskiej pomocy - przekonuje Weronika Kwapisz, która na motocyklu zwiedza świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy język polski dyskryminuje kobiety?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 17:00
Lekarka już nie dziwi. Bibliotekarka, dziennikarka i nauczycielka też nie. Ale czy Polacy są gotowi na filozofkę i inżynierkę?
rozwiń zwiń