Lato 2019 - dokąd w tym roku pojedziemy na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 17:00
To, że coraz chętniej wyjeżdżamy na wakacje, nie powinno nikogo dziwić. Zasłużyliśmy przecież na urlop. Z roku na rok zmieniają się jednak nasze wypoczynkowe preferencje. 
Audio
  • Najpopularniejsze kierunki wakacyjne na lato 2019 roku - Polska czy świat? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Patty Chan/Shutterstock

Czytaj także
rodzina wakacje 1200.jpg
Tanie wakacje? "Nie czekaj na ostatnią chwilę"

- Z moich obserwacji wynika, że długie weekendy chętnie spędzamy w Polsce, na wakacje natomiast jedziemy w świat. I to niekoniecznie po to, żeby urlop "przeleżeć" na plaży - mówi Ewa Kubaczyk z Polskiej Izby Turystyki.

Statystycznie na urlop jesteśmy w stanie wydać od 1000 do 2000 złotych. - Z mojego doświadczenia wynika, że Polacy wydają te pieniądze głównie na wyjazdy zagraniczne - przekonuje Beata Gizak z portalu Fly.pl. - Wachlarz takich wyjazdów w tym budżecie jest naprawdę duży i każdy może znaleźć coś dla siebie - dodaje.


Czytaj także
plaża książka wakacje 1200.jpg
Czy warto zadłużać się na wakacje?

Jak zmieniają się preferencje dotyczące lotów i wakacji? Dlaczego popularne jeszcze 10 lat temu kierunki, teraz ustąpiły miejsca bardziej egzotycznym miejscom? Jakie miejsca trafiły na listę państw, które - ze względów bezpieczeństwa, należy omijać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Michał Piwowarek

Goście: Beata Gizak (Fly.pl), Ewa Kubaczyk (Polska Izba Turystyki)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 15.09

kul/ac

Czytaj także

Bhutan. Najszczęśliwszy kraj na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 18:28
To mityczne królestwo wciśnięte między Indie, Tybet i Chiny. - Bhutan od lat promuje się jako kraj doskonały, harmonijny i szcześliwy - opowiada dziennikarka i podróżniczka Felicja Bilska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje po polsku. Czy stać nas na urlop?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 19:55
- Z badań wynika, że Polak do 35. roku życia na tegoroczne wakacje wyda ok. 1700 zł. Powyżej 4000 zł wyda zaledwie 6 proc. Polaków - wyliczali w Czwórce eksperci, Marek Zuber i Marcin Matyja.
rozwiń zwiń