X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bhutan. Najszczęśliwszy kraj na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 18:28
To mityczne królestwo wciśnięte między Indie, Tybet i Chiny. - Bhutan od lat promuje się jako kraj doskonały, harmonijny i szcześliwy - opowiada dziennikarka i podróżniczka Felicja Bilska.
Audio
  • Przewodnik po Bhutanie. O czym musisz wiedzieć? (Czat Czwórki/Czwórka)
Bhutan leży między Tybetem a Indami i zaliczany jest do państw o najniższym poziomie rozwoju społecznego i ekonomicznego
Bhutan leży między Tybetem a Indami i zaliczany jest do państw o najniższym poziomie rozwoju społecznego i ekonomicznegoFoto: Wantanee Chantasilp/Shutterstock/dom. publiczna

Felicja Bilska W Bhutanie nie ma turystyki indywidualnej, ani masowej. Żeby tam pojechać, trzeba nawiązać kontakty z odpowiednim bhutańskim agentem i dołączyć do zorganizowanej grupy

W Bhutanie nie mierzy się PKB, tylko... szczęście narodowe brutto. - Tę koncepcję opracowano w 1973 roku i wprowadzono w życie. Chciano w ten sposób odizolować się od Chin, zaznaczyć odrębność Bhutanu - tłumaczy gość Czwórki.  

Szczęście narodowe brutto jest znacznie ważniejsze niż produkt krajowy brutto, dlatego mieszkańcy Bhutanu przestrzegają wielu zakazów. - Na przykład nie mają przemysłu ciężkiego. Elektrownie wodne to jedyna działalność ingerująca w środowisko, z którą możemy się tam spotkać - dodaje Felicja Bilska.

W audycji sprawdzamy też, jak powstał Bhutan, dlaczego każdy dzień w tym kraju kosztuje 250 dolarów i co się stało z tymi, którzy... zgubili przewodnika.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Gość: Felicja Bilska (dziennikarka, fotografka, podróżniczka)

Data emisji: 9.10.2017

Godzina emisji: 16.05

kul/mk

Czytaj także

W Indonezji znajdziesz wszystko...

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 19:25
- Od niezwykle nowoczesnej Dżakarty do kultur plemiennych, których życie nie zmieniło się od tysięcy lat - przekonywał w Czwórce Tomasz Tułak, podróżnik z klubu Om Tramping.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jednośladem po Dalekim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 19:08
Rowerem przez północny Wietnam do południowych Chin wybrali się ojciec z synem - Arkadiusz i Adam Recławowie. W Czwórce opowiedzieli o swoich przeżyciach oraz o tym, czy warto w tamte rejony świata zapuszczać się jednośladem.   
rozwiń zwiń