Kadry jak z książek Tolkiena i plażowy luz. Co warto zobaczyć w Australii?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 18:58
Pod koniec XVIII wieku Australia była miejscem zsyłki brytyjskich skazańców. W XIX wieku zaczęli się tam pojawiać wolni ludzie. Najmniejszy kontynent na świecie dziś zamieszkiwany jest zarówno przez autochtonów - Aborygenów, jak i przybyszy z różnych części świata. Co miał do zaoferowania dziewczynie z Polski?
Audio
  • Monika Banyś i jej perspektywa na Australię (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Australia mnie zachwyciła. Bardzo trudno było wrócić do Polski po zatknięciu się z klimatem, kulturą i ludźmi, których tam poznałam. Najbardziej urzeka wszechobecny luz - mówiła goszcząca w Czwórce Monika Banyś.

Pracowała jako kelnerka w kasynie, gdzie podglądała styl życia nie tylko Australijczyków, ale też ludzi z całego świata i poznała wiele historii osób, które do Australii przyjechały po lepsze życie. - To kraj wielokulturowy. A sami Australijczycy z jednej strony są bardzo brytyjscy, ale to także ludzie wychowani na plaży. Wszędzie chodzą w japonkach, a dzień zaczynają od surfowania - opowiadała.

Czy Australia to rzeczywiście "Ziemia obiecana"? Ile można tam zarobić pracując na stanowiskach niższego i wyższego szczebla? W jakich warunkach żyją dziś Aborygeni i gdzie warto pojechać, by dotrzeć do miejsc znanych z ekranizacji powieści Tolkiena? O tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Monika Banyś

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 16.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Australijskie Melbourne. Czym przyciąga przybyszów?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:21
- To miasto, które ma luz. Tam można być, kim się chce i wyglądać, jak się chce. Ludzie są tam szczęśliwi, będąc po prostu sobą - przekonywała w rozmowie z Piotrem Firanem para podróżników Małgorzata i Paweł Krzykwakowie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Australia. Jak żyje się do góry nogami?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 17:00
Autorzy bloga "Nie teraz to kiedy" podróżują po świecie, a ich ostatnim odkryciem była Australia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woroch o Wheelchair Trip: nie wybieraliśmy łatwych rozwiązań. Ta wyprawa miała być wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 19:16
Michał Woroch i Maciej Kamiński poruszają się na wózkach, ale ich niepełnosprawność nie była problemem, by przejechać od Ziemi Ognistej po Alaskę. Podróżowali specjalnie zaprojektowanym autem. W trakcie 371 dni przejechali ponad 65 tys. kilometrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia. Co warto wiedzieć o księżycowej wyspie?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 21:48
Pozbawiony drzew krajobraz, kraina lodu, wulkanów i... elfów. Podobno ponad połowa mieszkańców tej wyspy jest przekonana o ich istnieniu.
rozwiń zwiń