Michał Woroch o Wheelchair Trip: nie wybieraliśmy łatwych rozwiązań. Ta wyprawa miała być wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 19:16
Michał Woroch i Maciej Kamiński poruszają się na wózkach, ale ich niepełnosprawność nie była problemem, by przejechać od Ziemi Ognistej po Alaskę. Podróżowali specjalnie zaprojektowanym autem. W trakcie 371 dni przejechali ponad 65 tys. kilometrów.
Audio
  • Wheelchair Trip: podróż na z Ziemi Ognistej na Alaskę (Czat Czwórki)
Fragment okładki książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę Michała Worocha
Fragment okładki książki "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę" Michała WorochaFoto: mat. promocyjne

Okładka książki "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę" Okładka książki "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę"

Michał Woroch i Maciej Kamiński tworzą duet Wheelchair Trip. Od lat udowadniają, że ich niepełnosprawność nie jest przeszkodą w podróżowaniu między kontynentami. Do tej pory odwiedzili m.in. Mongolię, Indie, objechali też Europę. Wybrali się także w podróż życia po obu Amerykach. O pierwszej jej części - przez Amerykę Południową Michał opowiedział już w Czwórce, teraz czas na historię dalszej podróży i tego, jak zmieniła życie podróżników. 

- Nasza podróż trwała łącznie 371 dni. Pierwsza dziewięć miesięcy, druga - cztery. Zakończyliśmy ją w Los Angeles, w momencie, kiedy po raz trzeci wybuchł nam silnik. Nie poddaliśmy się my, ale poddała się maszyna. Po dziesięciu miesiącach udało mi się naprawić silnik. Wtedy ponownie ruszyliśmy w trasę - mówił podróżnik.

- Celem drugiej części trasy po Ameryce Północnej była miejscowość Deadhorse na Alasce - najdalej wysunięte na północ miasto, do którego udało nam się dotrzeć na kołach. O ile pierwszą część podróży mogę porównać do wspinaczki, to druga, była jak schodzenie z góry. I tym razem znacznie ważniejsze, niż miejsca, jakie odwiedziliśmy były osoby, które spotkałem - opowiadał.

Kogo spotkali na swojej drodze podróżnicy i jak wpływ na to, gdzie udało im się dotrzeć miały spotkane osoby? Dlaczego wybrali miejsca, które nie są dobrze przystosowane do osób z niepełnosprawnościami? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą przeprowadziła reproterka Czwórki Elżbieta Burza.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Michał Woroch (uczestnik wyprawy)

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 15.08

ac/kd

Czytaj także

Życie "na kocią łapę". Czy ślub jest nam potrzebny?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 19:03
Według badań CBOS ponad 60 proc. Polaków akceptuje życie w tzw. konkubinacie i rezygnację z małżeństwa. Ankietowani przyznali, że w związku najważniejsze są miłość i zaufanie, a nie "dokument".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy rośnie pokolenie hedonistów? Czy pamiętają o wartościach?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 17:42
Młodych ludzi określa się ostatnio "pokoleniem pleasure", mówi się, że działają na siebie i dla siebie, spychają obowiązki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy sklepy powinny być zamknięte w każdą niedzielę?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:05
Ponad rok temu Sejm przyjął ustawę ograniczającą handel w niedzielę. W jaki sposób przepisy wpłynęły na nasz styl życia, sposób spędzania wolnego czasu i wielkość konsumpcji?
rozwiń zwiń