X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kursy doszkalające, egzaminy wewnętrzne. Jak poprawiać umiejętności kierowców?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 21:12
- Na to, że polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie składa się wiele czynników, przede wszystkim brak właściwej infrastruktury - tłumaczyli w Czwórce eksperci: podinsp. Radosław Kobryś i Włodzimierz Kozłowski. Ale, jak podkreślali, warto także m.in. rozszerzyć program edukacji kierowców.
Audio
  • Jak zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach? (Czat Czwórki)
Korek na A1
Korek na A1Foto: PAP/Tytus Żmijewski

shutterstock_kierowca_d.jpg
ZOBACZ TAKŻE Postój na poboczu zamiast mandatu? "To ciekawy pomysł"

Jak przekonywał, na poziom bezpieczeństwa na polskich drogach składa się także brak umiejętności jazdy po trasach szybkiego ruchu, i przeświadczenie kierowców o braku nieuchronności kary. Jednak znakomita większość kierowców to dobrzy kierowcy. - Wystarczy, że na tysiąc samochodów, które zobaczymy na trasie, jeden zachowa się niezgodnie z przepisami. I to właśnie on zostanie zapamiętany. Z drugiej strony, niestety tylko niektórym uczestnikom ruchu droga wybacza błędy. Część z tych osób kończy źle lub bardzo źle - dodał ekspert.

A jak mówił Włodzimierz Kozłowski, choć części polskich kierowców brakuje umiejętności, mają za to przekonanie o własnej nieśmiertelności. - To oczywiście nie dotyczy wszystkich, ale ułańska fantazja niektórych kończy się niedostosowaniem prędkości do warunków na drogach. Dlatego warto dodatkowo rozszerzać program i rzetelnie doszkalać kierowców, bo podstawa programowa na kursach nie gwarantuje bezpieczeństwa na drodze - mówił gość Piotra Firana. 

Jakie błędy popełniają najczęściej szkoleniowcy w polskich szkołach jazdy? I jaki wpływ na brawurę polskich kierowców, zwłaszcza młodych, mają gry komputerowe? I co z przepisem, by kierowcy, zamiast płacić mandat, stali kilkadziesiąt minut na poboczu? jak reagują młodzi kierowcy, gdy pierwsza raz w życiu wpadną w kontrolowany poślizg? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Zapraszamy także do wysłuchania nagrania materiału reporterskiego, w którym Anna Depczyńska sprawdziła, jak przygotować właściwie samochód do zimy, by móc podróżować bezpiecznie. O czym warto pamiętać?

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: podinsp. Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji), Włodzimierz Kozłowski (Akademia Praktycznych Umiejętności)

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 15.09

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie masz dzieci - czy powinieneś płacić na tych, którzy mają?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 19:40
Kontrowersyjny pomysł o wprowadzeniu kolejnych opłat, tzw. bykowego już upadł, ale dyskusje o dyskryminacji osób, które z różnych przyczyn nie chcą, bądź nie mogą mieć dzieci wciąż budzą wiele emocji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

45-minutowy postój na poboczu zamiast mandatu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 09:45
Policja w Estonii testuje nowy sposób karania piratów drogowych. 
rozwiń zwiń