Polskie Radio
Section05
podatek

Podatki na nowo. "Progi będą zmienione, są różne warianty"

- Słyszymy, że będzie to 30 tys. - nie mogę tego potwierdzić, ale byłbym szczęśliwy, gdyby była na takim poziomie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, odnosząc się do spodziewanego podniesienia wysokości kwoty wolnej od podatku.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA polityka Tadeusz Kościński COVID-19 pandemia Ministerstwo Finansów budżet GOSPODARKA ekonomia społeczeństwo podatki podatek

"Podatki będą bardziej sprawiedliwe". Minister finansów zapowiada reset polityki fiskalnej

- Nasza strategia to niepodnoszenie podatków. Chcemy, żeby obywatele, konsumenci, mieli jak najwięcej pieniędzy w kieszeni, żeby mogli je wydawać, zwiększając zakupy konsumenckie - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  vat POLSKA Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów budżet GOSPODARKA ekonomia polityka społeczeństwo podatki podatek

Wyrok TSUE ws. podatku sklepowego. Anna Zalewska: dla polskiego rządu to duża satysfakcja

- Wczorajszy wyrok TSUE daje dużą satysfakcję polskiemu rządowi, który podczas kampanii mówił, że będzie zmierzał do opodatkowania sklepów wielkopowierzchniowych. To ważny komunikat - powiedziała Anna Zalewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska pandemia dyplomacja Trybunał Sprawiedliwości UE ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 podatek sklepy opozycja

"Pozwoli uzyskać 1,5 mld zł w tym roku". Smoliński o wyroku TSUE ws. podatku od sprzedaży detalicznej

Poseł PiS Kazimierz Smoliński podkreślił w Polskim Radiu 24, że wyrok TSUE ws. podatku handlowego "pozwoli w tym roku uzyskać 1,5 mld złotych". Do ostatniego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości w audycji "Dwie strony" odniósł się również Wiesław Szczepański z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Kazimierz Smoliński Prawo i Sprawiedliwość lewica Trybunał Sprawiedliwości UE podatek

O mafiach paliwowych media mówiły już w 2012 roku. Premier: ostrzegali też przedsiębiorcy

Już w 2012 roku "Puls Biznesu" alarmował w sprawie mafii paliwowych, które "rozkładały na łopatkę legalną konkurencję" przez wyłudzanie VAT-u. Premier Mateusz Morawiecki poinformował w Sejmie, że nie tylko media, ale też przedsiębiorcy apelowali do rządu PO-PSL o interwencję w tej sprawie. Bezskutecznie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka vat podatek VAT podatki podatek Mateusz Morawiecki

"Ten projekt będzie jeszcze dopracowywany". Joanna Lichocka o podatku od reklam

- Kwestią do dyskusji przy projekcie ustawy dot. podatku od reklam jest próg przychodów dla reklamy telewizyjnej i radiowej - oceniła poseł PiS Joanna Lichocka. - Próg zaproponowany jest na poziomie 1 mln zł rocznie, trzeba to przedyskutować, bo dotykałby także regionalne stacje tv i radiowe - dodała.
Zobacz więcej na temat:  media podatek reklama Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo POLSKA

"Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie". Adam Bielan o podatku od reklam w mediach

- Rząd określił dyskusję, która się toczy wokół proponowanych rozwiązań, jako "prekonsultacje", więc do wprowadzenia takiego czy innego podatku od mediów jest jeszcze daleka droga. Myślę, że musimy się zastanowić nad algorytmem tego rozwiązania i nad sposobem zbierania opłat - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Adam Bielan z Porozumienia, komentując działania części europarlamentarzystów m.in. w sprawie tzw. podatku od reklam.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Adam Bielan media podatek podatki POLSKA polityka

"Kierunek słuszny, ale za wcześnie na ostateczną ocenę". Ziobro o podatku od reklam

- Jeśli chodzi o kierunek, Solidarna Polska popiera projekt dotyczący podatku reklamowego, jednak na ostateczną ocenę jest za wcześnie - mówił minister sprawiedliwości, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w Programie 3 Polskiego Radia. Dodał, że szczegóły projektu nie zostały skonsultowane z jego ugrupowaniem.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Solidarna Polska media podatek dziennikarze społeczeństwo POLSKA

Macierewicz: nie sądzę, by projekt ustawy dotyczący podatku od reklam został wycofany

- Nie wydaje mi się, abyśmy ustąpili przed kilkoma posłami skupionymi wokół pana Gowina. Jego publiczny sprzeciw ma charakter polityczny, nie merytoryczny. To próba pokazania, że jest gotów rozmawiać z drugą stroną i wspierać politykę mającą na celu uprzywilejowanie najbogatszych oraz stacji wyrastających z agenturalnego źródła - powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz media opozycja podatek