Miłość w czasach zarazy. Bliskość w czasach koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 21:30
Psycholog i seksuolog Krzysztof Korona podkreśla, że odpowiedzialnym zachowaniem w czasie zagrożenia zakażeniem koronawirusem jest panowanie nad emocjami, bo, jak mówi w tym czasie w wielu zwiększa się napięcie uaktywnione lękiem. Jakie nowe problemy w gabinecie seksuologa pojawiły się w czasie pandemii? 
Audio
  • Jak nauczyć się komunikacji w związku? (Czat Czwórki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Ann Haritonenko/Shutterstock.com

Nagle i brutalnie zostaliśmy wyrwali z codzienności, w której żyliśmy na co dzień. Musimy skonfrontować się z tym, w jakim punkcie są relacje z osobą, z którą dzielimy życiową przestrzeń. Największe wyzwania stoją przed osobami, które nie spędzały ze sobą dużo czasu. Będą musiały skonfronować się z nowymi wyzwaniami i problemami. Jak sobie z tym poradzić?

- Pojawiło się wiele obaw związanych z tą sytuacją. Wśród wielu osób wzmożyło się poczucie osamotnienia. Stres nie wpływa dobrze na relacje w związku. Libido może być obniżone, gdy brakuje poczucia bezpieczeństwa i stabilności, z drugiej strony bliskość może pomagać regulować poziom stresu i napięcia. Bądźmy ze sobą blisko, Co nie jesr rekomendowane jest w tym czasie to nawiązywanie bliskości z przypadkowymi osobami - mówiła seksuolog Amira Ibrahim.

Wśród wielu problemów związanych z długotrwałą izolacją specjalistka zwracała uwagę na poczucie samotności w związku, konflikty, które wcześniej nie pojawiały się, ponieważ domownicy nie spędzali ze sobą tak wiele czasu. - Czekają nas duże konsekwencje społeczne. Musimy nauczyć się otwartości i języka komunikacji z drugą osobą - radziła.


***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Amira Ibrahim, seksuolog

Data emisji: 7.04.2020

Godz. emisji: 15.09

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy można być energetycznie samowystarczalnym?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 19:12
Okazało się, że w 2019 r. Europa wyprodukowała więcej energii z wiatru i słońca, niż z węgla. Czy jest możliwa sytuacja, kiedy przydomowa elektrownia zaspokoi wszystkie nasze potrzeby energetyczne? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie ze społeczną izolacją?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 23:41
Pandemia sprawiła, że straciliśmy poczucie przewidywalności i kontroli. Zburzyła podstawy naszego poczucia bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotność na morzu i poza nim. "Ważne, by umieć zmienić rytm życia".

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 15:35
270 dni, 10 godzin i 26 minut – tyle zajęło Szymonowi Kuczyńskiemu opłynięcie globu. Zrobił to w pojedynkę i przez kilka miesięcy był zdany na samego siebie.
rozwiń zwiń