Poszukiwacze pogodowych anomalii mają ręce pełne roboty

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 08:29
"Fani pogody" - pod tym szyldem jest na FB fanpage lubelskich miłośników zjawisk pogodowych. Ich ulubiona pora roku to właśnie lato, kiedy jest najwięcej burz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jaromir Chalabala

Śledzą je, robią im zdjęcia, obserwują z bliska albo zza szyb samochodów. Kiedy my uciekamy i chowamy się przed burzami, oni je gonią. Z "Fanami pogody" spotka się Weronika Puszkar.

W audycji także:

  • W czasie wakacji zazwyczaj zaczyna brakować krwi: dawcy wyjeżdżają na wakacje, więcej podróżujemy, jest więcej wypadków komunikacyjnych. Pandemia także zastopowała proces oddawania krwi. Liczba krwiodawców zmniejszyła się od 30 do 50 procent. Czy może zabraknąć krwi? Jak pozyskać nowych krwiodawców? Jak wygląda oddawanie krwi w czasie pandemii? O tym po godzinie. 15.00.
  • Pandemia i przymus izolacji wymusiły wiele zmian naszego stylu życia, priorytetów i pragnień. Sprawdzimy kim jest zróbtosamus domesticus, inaczej zwany DIYus.
  • Kolejny odcinek powieści "Sekretne życie zwierząt" >>>

***

Na audycję "Czat Czwórki" w poniedziałek (13.07) po godz. 15.05 zaprasza Piotr Firan.

kul

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorce Ultra Trail. Nie tylko dla wyczynowców

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 15:09
Bieg Gorce Ultra Trail wystartuje w pierwszy weekend sierpnia. Będzie można pobiec na dystansach od 12 do 102 km. - Zapisy są już uruchomione, chętni zgłaszają się na wszystkie długości tras - mówili Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski, organizatorzy.
rozwiń zwiń