Czego nas uczą płaskoziemcy?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 16:13
Dostęp do informacji naukowych jest dziś właściwie nieograniczony. Tymczasem teorie pseudonaukowe mnożą się na naszych oczach. Jak temu przeciwdziałać? 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Nomad_Soul

shutt squid game 1200.jpg
"Squid Game" w realnym świecie? Bez brutalności, ale za to z nagrodami

Wydaje się, że żyjemy w czasach rozumu i osiągnięć nauki. Tymczasem samozwańczy eksperci prześcigają się w radach, i właściwie każdy ma prawo do głoszenia swoich teorii. I zawsze znajdzie grono wyznawców. Czego uczą nas równoległe, do naukowych, światy? Czy można obronić płaskoziemców? Gościem Czwórki będzie Łukasz Lamża, autor książki "Światy równoległe" i kanału YT "Czytamy Naturę".

Czytaj także:

W programie sprawdzimy także, kto będzie musiał wymienić dowód osobisty na nowy. Od poniedziałku będzie można składać wnioski o nowe dowody osobiste, z drugą cechą biometryczną - odciskiem palca. Kto powinien o tym pomyśleć? Dowiemy się też, jaka przyszłość czeka galerie handlowe, i czy po pandemii wróci do nich "normalna", przedpandemiczna liczba klientów?

W drugiej części audycji sprawdzimy jak gra się w "dodgeball", to amerykańska odmiana popularnego w polskich szkołach "zbijaka". 

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek (09.11) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan. 

kd

Czytaj także

Gry przygodowe i strategiczne - czym zostały zastąpione?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 12:10
​Na początku XXI wieku na komputerach osobistych prym wiodły gry przygodowe z gatunku "point and click" oraz gry strategiczne. Jednak wraz z rozwojem e-sportu i mocniejszym naciskiem na tryb multiplayer wspomniane gatunki zaczęły zanikać.
rozwiń zwiń