"Twarze tajfunu". Niezwykła podróż przez Filipiny

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 16:06
Małgorzata Szumska poleciała na wyspy, żeby pomagać ich mieszkańcom w odbudowie domów zburzonych przez potężny tajfun. Swoje doświadczenia opisała w książce.
Filipiny to nie tylko piękne plaże. O drugim obliczu Filipin opowie Małgorzata Szumska
Filipiny to nie tylko piękne plaże. O drugim obliczu Filipin opowie Małgorzata SzumskaFoto: Pixabay.com/Public Domain

"Twarze tajfunu" to poruszająca opowieść Małgorzaty Szumskiej o podróży na Filipiny.  Na miejscu spotkała ludzi, którzy opowiedzieli jej o swoich przeżyciach, o filipińskich obyczajach, religii, przyjaźniach i miłościach. Z rozmów wyłania się barwny obraz kraju i jego mieszkańców, pełnych optymizmu, wytrwale szukających szczęścia, ale też doświadczonych przez los – dotkniętych kataklizmem i niedostatkiem. Autorka stara się odkryć prawdziwe Filipiny i znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy można zapomnieć o tajfunie? Czy na rajską wyspę wróci spokój? I o czym marzą Filipińczycy? O tym Szumska opowie w drugiej godzinie audycji "Czat Czwórki".

Wcześniej jednak porozmawiamy o trudnej pracy kontrolerów Strafy Parkowania Niestrzeżonego, którzy ponoć codziennie spotykają się z aktami przemocy zarówno słownej, jak i fizycznej ze strony kierowców. Jak wygląda ich praca od kuchni? I czym narażają się zmotoryzowanym mieszkańcom miast?

***

Na "Czat Czwórki" zapraszamy w srodę (7.12) w godz. 15.05-17.00. Audycję poprowadzi Katarzyna Kornet.

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka Filipiny podróże
Czytaj także

Wolontariat na Filipinach - praca zamiast wakacji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 15:06
Agnieszka Łomża, wolontariuszka programu Erasmus Plus, postanowiła pojechać na Filipiny i poznać życie na drugim końcu świata. Tam pomagała ludziom zarażonym wirusem HIV.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pirania na kolację". Książka do podróży?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 15:14
Magda Bogusz wraz z mężem Tomkiem rzucili wszystko, bo wyruszyć w podróż życia, która trwała 1405 dni. Byli na 4 kontynentach, w 27 krajach.
rozwiń zwiń