Australijskie Melbourne. Czym przyciąga przybyszów?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:21
- To miasto, które ma luz. Tam można być, kim się chce i wyglądać, jak się chce. Ludzie są tam szczęśliwi, będąc po prostu sobą - przekonywała w rozmowie z Piotrem Firanem para podróżników Małgorzata i Paweł Krzykwakowie. 
Audio
  • Jak żyje się w Melbourne w Australii? (Czat Czwórki/Czwórka)
Tak jak Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych, australijskie Melbourne jest mekką artystów (zdjęcie ilustracyjne)
Tak jak Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych, australijskie Melbourne jest mekką artystów (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Engelbrekt/Pixabay.com
Sprawdź też:
goran 1200.jpg
"Goran The Camel Man". Niezwykłe życie Szwajcara-nomady

Blog Małgorzaty i Pawła "Ale jazda" powstał w celu uwiecznienia wielkiej życiowej zmiany. W 2016 roku spakowali całe dotychczasowe życie w kartony i zrezygnowali z poukładanej codzienności na rzecz wielkiej wyprawy w nieznane. Zwiedzili spory kawałek Azji, jednak to w Australii zatrzymali się na dłużej. - Po roku czasu podróży w Azji chcieliśmy stabilizacji. Zapragnęliśmy  zamieszkać gdzieś na kilka miesięcy - opowiadał Paweł Krzykwak. - Zdecydowaliśmy się na Melbourne, bo to podobno jedno z najlepszych miast do życia na świecie - dodał podróżnik.

I nie zawiedli się. W Melbourne znaleźli nie tylko niezwykle przyjaznych ludzi, ale także poznali artystyczną duszę tego miasta. - Panuje tam wielokulturowość i nikt Cię tam nie ocenia - zaznaczył Paweł Krzykwak. -  W Sydney jest inaczej, bardziej sztywno. Biznes, szpilki i garnitury - mówiła jego partnerka. A czy życie w Australii jest drogie? W jaki nietypowy sposób udało się tam Małgorzacie i Pawłowi znaleźć zakwaterowanie? Oraz które azjatyckie kraje najbardziej ich zauroczyły? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Małgorzata i Paweł Krzykwakowie (podróżnicy)

Data emisji: 25.07.2017

Godzina emisji: 16.08

jsz/pg

Czytaj także

Indie kontra Islandia. Jak podróżować niskim kosztem?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 17:58
- W Indiach byli miesiąc, w tym czasie m.in. spontanicznie gościli na tamtejszym tradycyjnym weselu. Na Islandii zaś nocowali pod wodospadami. Michał Papke, Maciej Rembowski radzili w Czwórce, jak zwiedzić świat i nie wydać majątku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kuba w podróży" radzi na co uważać w drodze

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 17:50
- Obierz, ugotuj albo zapomnij - to podstawowa zasada, którą należy kierować się podróżując po Tajlandii. Trzeba też uważać na naciągaczy - ostrzega podróżnik Kuba Piekarz.
rozwiń zwiń